שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

Posted in:

איך יודעים אם הגיע הזמן לעבור לעבוד במשרד או לתלות כביסה?

אם אתם עובדים מהבית ומשקיעים יותר משעה ביום בסידור, כלים וכביסות, כנראה שהגיע הזמן לשקול משרד

אז פתחתם עסק משלכם. בינתיים זה רק אתם והמחשב. ואתם מהדקים חגורה. סידרתם לעצמכם חלל עבודה כמעט נוח צחצחתם שיניים ולבשתם בגדים נקיים. אבל השעה כבר 10:30 ורוב מה שהספקתם היום זה לעבור על הפיד בפייסבוק ולשים מכונה. ברוכים הבאים לעולם המופלא של לעבוד מהבית! עולם מלא יתרונות, אבל כזה שבשביל לצלוח אותו בגאון צריך לפתח משמעת ברזל והרגלים חדשים לגמרי.
האתגר הגדול ביותר הוא להצליח לזהות האם אתם בסדר – כלומר, מצליחים למקד את רוב תשומת הלב על בעבודה – או שאתם סתם מסדרים, ואולי הגיע הזמן לשכור חלל עבודה או משרד ולצאת מהבית.

הנה כמה נקודות שכדאי לשים אליהן לב:

1. יום שלישי. תשע וחצי בבוקר. ניחוח נפלא של מאפינס ממלא את הבית כי רגע לפני שאתם מתיישבים לעבוד, התחשק לכם לשים משהו בתנור. או לקפוץ למאפייה מתחת לבית להביא קורסונים. זה מקסים, וגם מלא בשיק, אבל זה לא פרודוקטיבי. אלא אם העסק שלכם הוא קונדיטוריה או בלוג מאפים.

2. אחרי שעתיים של ישיבה ממושכת מול המחשב אתם סוף סוף קמים. יש עוד הרבה עבודה לעשות אבל ההספק היה נאה. אתם מפרגנים לעצמכם קפה בחוץ ו-הופס! הגיע הערב. זה נשמע יום נהדר, אבל כל מה שלא הספקתם היום יחכה לכם מחר.

3. אתם מכירים את כל השכנים. כולם. אתם יודעים מתי הם יוצאים לעבודה ומתי הם חוזרים. מי הזמין אינסטלטור, מי עושה שיפוץ ומה קורה בדירה הזאת שהתריסים בה תמיד מוגפים. המון המון אינפורמציה – מעט מעט שימושית.

4. זהו! סיימתם! לא, לא את הגשת הצעת המחיר הגדולה. מה פתאום. יש בה מלא פרטים ואתם חייבים לנקות את הראש בין סעיף לסעיף. סיימתם לצפות בכל הפרקים של העונה האחרונה של סמוך על סול/suits/ווסטוורלד. אין, אין עליכם. כשאתם מתחייבים למשימה אתם לא מפסיקים עד שסיימתם.

5. רשימת המטלות שלפניכם כוללת 12 פריטים. 4 מהם קשורים בעבודה, השאר בבית. ולכם לא מפריע שרשימת המטלות שלכם כמערבבת בין השניים (?!)

אם הנהנתם לארוך הפוסט, אם זיהיתם את עצמכם בשניים או יותר מהסיעיפים, כנראה שהגיע הזמן לשינוי. קחו לכם פינה קבוע במשרד או בחלל עבודה משותף. זה אולי יגדיל את ההוצאות אבל זה יגביר לכם את הפרודוקטיביות ואת האנרגיה לעשות דברים, וכנראה שגם את ההכנסות.

 

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
3 במאי 2018 13:42

מעולה! וכל כך נכון