שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

Posted in:

עושים סדר לקראת השנה החדשה- כספים, ביטוחים וחסכונות

רשימת הדברים שחשוב לבדוק ולארגן רגע לפני שמתחילים מחדש, שלא תגיעו לא מוכנים!

מודעה לחשבונית ירוקהזה הזמן לשנס מותניים, להיזכר בכל החומר של שיעורי מתמטיקה מהתיכון ולנתח קצת נתונים. מבטיחים לכם שהגרפים בתמונת העל בחשבונית ירוקה הופכים את העניין להיות צבעוני ונגיש מאוד.
על ההכנסות אנחנו צריכים לשלם מיסים למדינה, כמו לדוגמא מס הכנסה. החישוב של מס ההכנסה בנוי ממדרגות ומושפע גם מנקודות זכות ופטורים, אבל אפשר להבין פחות או יותר את סדר הגודל של הסכום שנצטרך להעביר למדינה על ההכנסות שלנו השנה. ועכשיו נכנס החלק המעניין. עצמאים יכולים להפקיד כספים לחסכונות- פנסיה, קרן השתלמות, קרן גמל וההפקדות האלה יחשבו כהוצאות מוכרות. זה בעצם אומר שבמקום לשלם את הכסף הזה כמיסים- מפקידים אותו לחסכונות.
כן, אתם יכולים להחזיר את הלסת למקום. זה הזמן להתחיל לפעול ולבדוק שהכל מוכן. הפקדות שיעשו אחרי ה31.12 לא יהיו רלוונטיות לשנה הנוכחית וחבל.

קרן פנסיה
בשנת 2017 יצא חוק שמחייב עצמאים להפקיד לעצמם כסף לפיקדון פנסיוני. כשכירים, ההתעסקות הכמעט יחידה עם קרן הפנסיה היא התעלמות אלגנטית מהשורה הזאת כשתלוש המשכורת מתיישב לו על השולחן שלנו, עכשיו צריך להבין באמת מה זה אומר. לאן מפקידים, כמה ואיך. סוף השנה היא הזדמנות טובה לבדוק את כל הפרטים האלה ולדעת שההקעה שלנו מנוהלת נכון. איך נצליח להגיע לחופשה בפנסיה אם לא לעצמנו כסף?

קרן השתלמות
עוד שורה שזוכה להתעלמות אלגנטית בתלוש של השכירים, אבל הפעם עם הרבה פאסון. קרן השתלמות זכתה ליח״צ מעולה והיא נחשבת לתכנית יציבה ומשתלמת מאוד.
עצמאים הם המגזר היחיד שזוכה להזדמנות להפקיד באופן עצמאי כסף לקרן השתלמות ולא לחכות שיופקד לשם כסף מהמעסיקים (בכל זאת, שווה להיות הבוס של עצמנו).
לא בטוחים מה הדרך הנכונה? כמובן שסוכני הביטוח והיועצים הפנסיונים הם האלופים שעוזרים להבין את הנושא (ובעיקר מבינים אותו בעצם ואפשר לסמוך עליהם) אבל שווה גם לקרוא על הנושא, לחקור ולהבין מה הכי נכון לכם.

רוצים להעמיק קצת יותר בנושא החסכונות והפקדונות? הכתבה הזאת תעזור לכם בדיוק לזה.

ביטוחים
אחרי שסיימתם עם ההפקדות לחסכונות, כדאי לעשות בדיקה ולהיות ביטוחים שאתם מבוטחים בביטוחים שנכונים לכם ושכלכליים לכם. לכל תחום עסק ולכל אופי עבודה יש ביטוחים שמתאימים לו וכדאי לבדוק שהביטוחים שמכסים את העבודה שלכם כעצמאים באמת מתאימים לאופי שלה. כמובן שזה נושא מאוד רחב ושווה להתייעץ עליו גם עם סוכני הביטוח, אבל בינתיים כדאי להציץ בכתבה שלנו שעושה קצת סדר בעניין הביטוחים.

לעשות סדר
שתי ציפורים במכה אחת וכל זה? אז בדיוק עכשיו. נצלו את סוף השנה בשביל לעשות סדר בכל הנושאים הכלכליים של העסק שלכם (ובכלל). אם אתם כבר מתחילים לבדוק את הנתונים על ההוצאות, ההכנסות והחסכונות שלכם, אולי תגלו על הדרך שיש מקונות שאפשר לחסוך בהם. יכול להיות שיש לכם ביטוח שהוא לא הנכון לכם ביותר? או שאולי החלטתם השנה לעשות שינוי בעסק ושכחתם לעשות התאמות בביטוח. נצלו את השבועות הקרובים כדי לבדוק את כל הנתונים האלה ולהתאים את ההוצאות שלכם לצרכים האמיתיים של העסק.  גם בנושא הזה, מחכה לכם כתבה שהכנו בנושא ותוכל לעזור לכם לעשות בדיוק את הסדר הזה ולהבין איפה אתם יכולים לחסוך כסף. מחכים לשמוע את המסקנות שלכם בנושא.

נקודות זיכוי
ויש גם את נקודות הזיכוי, זוכרים אותן? אלה שעוזרות לשלם פחות מס הכנסה. הנקודות האלה נקבעו לפי הסטטוס שלנו- סטודנטים, נשואים, הורים לילדים בחינוך המיוחד ועוד קריטרוינים רבים. אם אחד הקריטריונים האלה השתנה אצלכם, זה הזמן לעדכן את הרשויות. בגלל שדברים כאלה לוקחים זמן ודורשים אישורים, חבל לחכות. עדכנו כבר עכשיו. שווי נקודת זיכוי נכון ל2020 הוא 219 ₪ לחודש, שהם 2628 ₪ בשנה. זה לא מעט כסף וחבל שהוא לא יגיע אליכם.

זאת כמובן רק נגיעה בדברים שיכולים לעזור להתכונן לשנה החדשה. יש לכם עוד רעיונות או טיפים שיעזרו להיות עצמאים אלופים בשנה החדשה? ספרו לנו בתגובות.


נכתב בשיתוף עם אורלי רובין- יועצת כלכלית המלווה משפחות בתהליכי תכנון פיננסי ומסייעת להגדיל את ההון המשפחתי ולאפשר חיים של רווחה ושקט.
אורלי השתתפה בפרויקט המשותף לחשבונית ירוקה וקהילת עוברות ושוות- דברים שלמדתי בעסק שלי ואני מעבירה הלאה. בואו לשמוע את הסיפור של אורלי והטיפים שלה לכל העצמאיות והעצמאים.

ליצירת קשר עם אורלי:
https://www.facebook.com/orli.rubin
linkedin.com/in/orlirubin
0523-645022

 

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments