למה לא נוצרות לי חשבוניות אוטומטיות לאחר רכישה בפייפאל?

בדיקת ה- IPN History לפתרון בעיות הפקת חשבוניות אוטומטיות בפייפאל

ניתן לחבר את חשבון העסק שלכם בפייפאל למערכת חשבונית ירוקה לצורך הפקת חשבוניות אוטומטיות לאחר רכישה של לקוח באמצעות פייפאל. אם עדיין לא התחברתם לשירות זה ויש לכם צורך בו, אנא היכנסו למדריך התחברות לפייפאל.

לעיתים, לאחר ביצוע עסקה בפייפאל, לא נוצרות חשבוניות באופן אוטומטי או שהן אינן נשלחות לכתובת של המערכת. הבעיה הזו עלולה להגרם משלל סיבות.

כדי לוודא שזו לא הייתה תקלה רגעית שמנעה את הפקת ושליחת החשבונית האוטומטית, מומלץ לבצע שליחה חוזרת (Resend) לאותה הרכישה.

היכנסו ללינק הבא: https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_display-ipns-history

בחרו את טווח התאריכים לפי זמן ביצוע הרכישה. בתוצאות החיפוש סמנו את התיבה של הרכישה (או הרכישות) לה לא הופקה ונשלחה חשבונית ולחצו על הכפתור Resend Selected הנמצא מעל התוצאות.

אפשרות השליחה החוזרת בממשק של פייפאל

 

אם לאחר ביצוע שליחה חוזרת החשבונית עדיין לא הופקה, כדי שנוכל לעזור לכם למצוא את הפתרון אנו צריכים שתספקו לנו דוגמא של פרטי "מזהה הודעה" (Message ID) של אחת הרכישות שבוצעו ולא הופקה או נשלחה עבורן חשבונית אוטומטית.

היכנסו שוב לאותו העמוד בלינק: https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_display-ipns-history

יש למצוא את אחת הרכישות עבורה לא הופקה או נשלחה חשבונית אוטומטית וללחוץ בשורת הרכישה על הלינק המופיע תחת העמודה Message ID.

תצוגת הרכישות האחרונות בממשק פייפאל והלינק המופיע תחת העמודה message id

 

לאחר לחיצה על הלינק הרצוי, תגיעו לעמוד אותו יש לצלם או לשלוח את הפרטים אלינו לבדיקה.

במקרים מסוימים, הכתובת שתופיע ב- Notification URL לא תהיה של חשבונית ירוקה וזה אומר שהקריאה ליצירת חשבוניות אוטומטיות אינה נשלחת למערכת חשבונית ירוקה והחשבונית לא תיווצר. במצב כזה, עליכם לפנות אל מי שפיתח את האתר שכתובתו מופיעה שם.

אם הכתובת המופיעה ב- Notification URL היא הכתובת של חשבונית ירוקה, כפי שמופיעה בצילום, אז הבעיה מגיעה מכיוון אחר ונצטרך שתספקו לנו את הטקסט המלא הרשום ב- IPN Message בנוסף לצילום המסך של עמוד זה. העתיקו את הטקסט והדביקו בגוף המייל.

עמוד הרכישה הרצויה כולל שדה notification url וטקסט הipn message

עדיין זקוקים לעזרה?

אנחנו כאן בכל עניין ולכל שאלה. ביום עסקים רגיל, בין השעות 9:00 ל-18:00, אנחנו עונים תוך מספר דקות.