גם לעסקים שפועלים בישראל, יכולים להיות לקוחות או ספקים בין-לאומיים. במקרה כזה, צריך להוציא חשבונית מס קבלה באנגלית – מהלך שכבר גורם להרבה בעלי עסקים לבלבול, גם אם יש להם אנגלית מעולה. הרי לא מספיק שצריך להתעסק עם פיננסים וחשבונאות ברגיל, אז גם בשפה זרה?

ובכן, אנחנו מזמינים אתכם לנשום ולהירגע כי עם חשבונית ירוקה – morning, אין שום בעיה להוציא חשבונית מס קבלה באנגלית וכמו כל דבר אצלנו, זה פשוט וקליל. אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הנושא, כדי לתקתק עניינים.

איך אומרים חשבונית מס באנגלית? 

נתחיל מהבסיס: איך אומרים חשבונית מס באנגלית? התשובה היא Tax Invoice. עכשיו כשאתם יודעים את התשובה, אף לקוח לא יתקיל אתכם באינגליש עם שאלות על מסמכים.

חשבונית מס קבלה היא מסמך חשוב ביותר

חובה לשמור חשבוניות מס קבלה, עבור דיווחי מס. כמו כן, מעקב אחרי חשבוניות מס קבלה שאתם מפיקים, תסייע לכם להיות עם היד על הדופק בכל הקשור לניהול הפיננסי של העסק.

מתי צריך להוציא חשבונית מס קבלה באנגלית?

התשובה קצת מובנת מאליה: כשעושים עסקים עם לקוחות דוברי אנגלית, או דוברי כל-שפה-שאינה-עברית. כלומר, הלקוחות האלו לא חייבים להיות ממדינה דוברת אנגלית, כמו ארה"ב או בריטניה. גם אם הלקוח מצרפת, הולנד או משבט הזולו, תצטרכו להוציא לו חשבונית מס קבלה באנגלית, כדי להקל על ההבנה ההדדית ולגלות שקיפות במערכת היחסים העסקית שלכם.

חשבונית מס קבלה באנגלית היא ההעתק, לא המקור. מה זה אומר?

לחלק הבא כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת. אין צורך להילחץ, אבל כן מדובר בכמה תקנות שחובה להכיר לפני שמנפיקים חשבונית מס קבלה באנגלית.

אז ככה: לפי – [סעיף 21 (ב) להוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות) התשל"ג 1973], חשבונית מס קבלה חייבת להיות בעברית או בערבית, שהן השפות הרשמיות בישראל.

כלומר, כל הפרטים שאתם ממלאים:

 • מס' החשבונית.
 • כתובת העסק.
 • פרטי הלקוח/ה.
 • פרטי המוצרים או השירותים שנרכשו.
 • הסכום ששולם (תיכף נרחיב על זה).
 • תוספת מיסים.
 • תאריך.
 • שיטת התשלום.
 • פרטי הבנק שאליו נשלח התשלום.
 • הערות מיוחדות אם יש.

כולם חייבים להיכתב בעברית (או בערבית).

איזה מטבע צריך לרשום בחשבונית מס קבלה באנגלית?

כמו שהבטחנו, אנחנו מתעכבים רגע על סעיף הסכום ומבטיחים לכם שזה לא מסובך בכלל.

לפי סעיף 22 בהוראות מס הכנסה, כשחשבונית מס קבלה יוצאת באנגלית, צריך לרשום את הסכום ששולם גם במטבע שבו בוצעה העסקה בפועל וגם בשקלים, בהתאם לשער החליפין של אותו מט"ח, במועד שבו בוצעה העסקה.

לדוגמה, אם ב-27.9.23 מכרתם ללקוח ממקסיקו 1000 כובעי סומבררו ב-50 ₪ ליחידה, חשבונית מס קבלה באנגלית צריכה לכלול גם את הסכום בשקלים: 50,000 ₪ וגם את הסכום בפזו'ס: 225,059.57 MXN.

האם מותר להוציא חשבונית מס קבלה באנגלית ובעברית?

התשובה היא: לא. אסור להוציא שתי חשבוניות מס קבלה עבור אותה עסקה. לכן, מה שצריך לעשות זה לההפיק חשבונית מס קבלה בעברית/ערבית ואז העתק שלה, שהוא חשבונית מס קבלה באנגלית ואותה שולחים ללקוח.

זה המקום לציין שבמקרים מסוימים, אפשר לפנות לפקיד השומה ולקבל היתר מיוחד להפקת חשבונית מס קבלה באנגלית בלבד. אבל אנחנו תמיד בעד לעשות את החיים קלים. 

הרי ממילא רובכם מנהלים את הספרים של העסק בעברית או בערבית ומכיוון שבמערכות לניהול דיגיטלי של העסק כמו חשבונית ירוקה – morning אפשר להוציא בכמה קליקים פשוטים חשבונית מס קבלה באנגלית, לרוב אין צורך בפניה לפקיד השומה.

היתרונות של חשבונית דיגיטלית

כמו שכבר ציינו, אנחנו כאן כדי להקל לכם את החיים. אז אם אתם צריכים להוציא חשבוניות דיגיטליות באנגלית או בעברית, זה הזמן להכיר את כל היתרונות של חשבונית ירוקה – morning:

 1. באופן כללי, המערכת נוחה וידידותית, והופכת את כל המטלות סביב ניהול העסק לפשוטות ואינטואיטיביות יותר. 
 2. ובעניין האנגלית 0 לא צריך לשבור את הראש עם תרגום מדויק של הסעיפים בחשבונית. המערכת שלנו מתרגמת לכם את הכל בלחיצת כפתור.
 3. אתם יכולים לעצב את החשבונית בהתאמה אישית, מתוך מגוון תבניות מוכנות מראש ובהתאם למיתוג שלכם – לוגו, פלטת צבעים ושאר אלמנטים המעניקים למסמך מראה מקצועי.
 4. את כל המסמכים אפשר לייצא בקליק מהמערכת של חשבונית ירוקה – morning הישר למייל או לוואטסאפ של הלקוחות.
 5. הדיגיטציה הזו מאפשרת לכם מעקב פשוט וברור אחרי התשלומים וניהול הרשומות והספרים של העסק. כמו כן, היא מבטיחה שהמסמכים שאתם מוציאים עומדים בחוקי המס.
 6. בנוסף, כל שינוי אפשרי בתקנות בא לידי ביטוי מיד במערכת שלנו, כדי שתמשיכו להנפיק חשבוניות מס קבלה בהתאם לחוק.
 7. הפקה דיגיטלית של חשבונית מס קבלה באנגלית ובכל שפה, יוצרת אוטומטית גיבוי במערכת של חשבונית ירוקה – morning. נגמרו הימים שבהם צריך לחפש בקדחתנות את ספרי החשבוניות בבלגן של המשרד. המערכת שלנו מציגה לכם את המידע בצורה ברורה ומובנת ואפשר לשלוף ממנה במהירות כל סוג של מסמך.
 8. חשבונית דיגיטלית עוזרת לשמור על כדור הארץ. נכון, תרומה קטנה, אבל כבר לא צריך לפגוע בעצים כדי לכתוב חשבונית מס קבלה באנגלית מנייר, אלא אפשר לסיים את התהליך בכמה לחיצות כפתור.

לסיום סיומת, גו דו ביזנס

במאמר הזה פירטנו לכם את כל המידע על חשבונית מס קבלה באנגלית, מהדרך הנכונה להגיד חשבונית מס באנגלית ועד לדרך הנכונה להוציא חשבוניות כאלו, בהתאם לתקנות המס. 

בפעם הבאה שתצטרכו להנפיק חשבונית מס קבלה באנגלית, תדעו שמדובר בעניין פשוט מאוד,.ועכשיו צאו לבצע עסקאות עם מי שרק תרצו 🙂