בבסיס של קהילות יש מכנה משותף אחד ברור: טוב יותר להיות ביחד. אנשים הבינו את זה לפני אלפי שנים כשהכל קרה מסביב למדורה וגם עצמאים מבינים את זה היום כשהם צריכים לקבל החלטות עסקיות או פשוט רוצים לשתף בתחושות, לשמוע דעה או לקבל השראה.

ולמה דווקא עצמאים? כי כשמדובר בעצמאות, קהילה חזקה לגמרי עושה את ההבדל.
מתוך ההבנה הזו, אנו במורנינג הקמנו את קבוצת הפייסבוק "פשוט להיות עצמאים". אלפי עצמאים שהצטרפו לקבוצה מציפים בה שאלות ודילמות מתחומי העבודה שלהם, מבקשים עצות, המלצות ולפעמים גם סתם שמחים לתת מילה טובה. מפה לשם, זה המקום להנות מתמיכה, פרגון הדדי, רעיונות טובים ובעיקר מהניסיון האישי של החברים בה. 

קהילה קהילה שעל הקיר או איזה מין שאלות עצמאים שואלים?
היופי בקהילה הוא המגוון שלה. נכון, צרכים של עסק קטן יהיו שונים משל עסק גדול, ועסק שמוכר חבילות מתנה יהיה שונה מעסק שמספק שירותי עריכת דין, אבל דווקא בגלל זה, נעים כל כך לגלות שלא משנה כמה העסק שלנו ייחודי או נישתי, יש רבים כמונו, ויותר מזה – כולנו חולקים חוויות דומות. 

אז איזה שאלות עצמאים שואלים? מתהליכי הקמת עסק ראשוני וקטנטן ועד גבייה לחברות בע"מ. יש את ההוא שרוצה להחליף רואה חשבון ואת ההיא שמחפשת עצות לשיפור האתר שלה. הנה למשל מהשאלות הנפוצות:

  • גיוס עובדים – מתי כדאי ונכון לי לגייס עובד ראשון, ואיך אדע שזה משתלם לי?
  • תשלומים למע"מ – איך עושים את זה ומהן הזכויות שלי?
  • מעבר מעוסק פטור למורשה – מה ההשלכות של המעבר ואיך הכי נוח לעשות אותו?
  • המלצות על רואי חשבון – כאלה שמתאימים לממשק ניהול העסק המועדף עלי ושיהיו זמינים וטובים
  • סליקה – איך כדאי ומאיזה שלב?
  • התמודדויות שונות מול לקוחות – הצבת גבולות, מסמכים משפטיים, מתי נכון לעזוב לקוח ואיך לתווך לו את זה?

מאחורי פוסטים כאלה עומדים עצמאים עם דילמה ממשית. כולנו היינו שם ופעם גם היינו נתקעים, מתחילים לעשות טלפונים ומחפשים את מי לשאול. וגם אחרי כל זה, לא בהכרח היינו מוצאים תשובות מדויקות או עזרה מהרבה אנשים שכבר היו במצב הזה. 

להיות עצמאי אבל לא לבד

אז אם אתם מחפשים לכם קהילה שתלווה אתכם, ורוצים לתת לעצמאים נוספים לקחת חלק מהשגרה שלכם – הדלת הוירטואלית תמיד פתוחה.

לחצו כאן להצטרפות לקהילה שלנו – ״פשוט להיות עצמאים״