תכלס, בחיים, ובטח בעולם העסקי – הכל זה מערכות יחסים. אנחנו עובדים עם ספקים, אנשי צוות ועם קולגות. ובתוך השגרה המטורפת שלנו, לא תמיד יש לנו את הזמן לעצור ופשוט להגיד להם תודה ולהראות להם כמה אנחנו מעריכים אותם.

ראש השנה בפתח – וזו הזדמנות מדהימה להכיר תודה – אבל האמת היא שזה חשוב גם לאורך כל השנה. תוהים למה בעצם? ובכן, מסתבר שהכרת תודה תורמת באופן ישיר להצלחת העסק: לפי מחקרים, ההשקעה באושר בעסק, משפרת את רווחיות העסק ב-147%!

חוץ מזה, גם הקשר עם הלקוחות יכול להשתפר ולהתחזק. אם דיברנו על מחקרים, אז הנה עוד אחד מעניין: בזכות הכרת תודה, רמת שביעות הרצון של הלקוחות שלנו גדלה וכך גם עולה הרצון שלהם להעניק משוב חיובי על העסק ועל אנשי הצוות.

דבר נוסף שנשמע אולי מאוד מובן מאליו אבל הוא לא פחות חשוב – כשאנחנו אומרים תודה, אנחנו גם משמחים את הצד השני, וממשיכים לחזק את מערכת היחסים. אושר בכלל וכזה שמגיע מחיבורים בפרט – משפר את מערכות היחסים, מעלה מוטיבציה ופשוט מעלה את הרצון להיות טובים יותר ולעשות עוד. בתהליך השותפות בעבודה יש באופן טבעי עליות וירידות, מתחים והצלחות משותפות. לכן מאוד חשוב למצוא את הנקודות שבהן אנחנו עוצרים, מסכמים וגם – משמחים.

יש כל כך הרבה דרכים להגיד תודה, הנה 4 דרכים להוסיף טאץ' אישי:

  1. כתבו מילים מהלב. כל כך ברור, ועם זאת – לגמרי לא. זה הזמן לדבר על התקופה המשותפת יחד, על ההצלחות, להודות באופן ספציפי על פרויקטים משותפים; ככה אנחנו מראים שאנחנו באמת רואים ומעריכים!
  2. דברו על העתיד המשותף יחד. זה לא חייב להיות ארוך, או מחייב. אבל זו דרך להראות את הפוטנציאל להמשך העבודה ביחד ולתכנן את הפרויקטים שעוד מחכים לנו.
  3. למתקדמים: שדרגו עם תמונה או הקלטה. הדבר האהוב עלינו במתנה של BUYME לעסקים היא היכולת להוסיף תמונה שמזוהה רק עם העסק. משהו כזה שגם שומר על הייחודיות וגם מעלה חיוך. אז לתודה שלכם, צרפו גם תמונה: תמונה מפרויקט משותף, מבדיחה מאפיינת, מסלפי באמצע הדרך או סתם תמונה שעושה כיף. תסמכו עלינו, זה עושה את ההבדל.
  4. בתקופות עמוסות, נסו לייצר דרכים קטנות להראות הערכה בשוטף. למשל – שלחו פלייליסט שמח להעלאת המוטיבציה בימי חמישי, או שמרו זמן באחת מהפגישות המשותפות לטובת משחק אישי קטן ומגבש. כל הדברים האלה מעלים חיוך שלגמרי עושה את ההבדל.

בסופו של דבר, יש כל כך הרבה דרכים להגיד להגיד תודה. וההשפעה – מדהימה.


לקראת ראש השנה התשפ״ד, יש לנו הטבה מיוחדת ללקוחות מורנינג: 7.5% הנחה לשליחת מתנות לעובדים, ספקים ולקוחות. איך עושים את זה? פשוט נרשמים למערכת דרך הלינק הזה וההנחה תתעדכן במערכת ביום העסקים הבא.