כשאנחנו מדברים על שעות העבודה, רבים מאיתנו מוצאים את עצמנו מחוברים עם דבק לשולחן. עם זאת, לעיתים קרובות, העבודה פוגשת אותנו לא במשרד או בבית אלא בבית קפה, ברחוב, בגינת השעשועים או בבר בערב. 

כעצמאיות  ועצמאים, אתם יודעים טוב מאד שלפעמים חייבים לעבוד בכל מיני מקומות שלא חשבנו שנמצא את עצמנו עובדים בהם, אבל התנתקות מגבולות השולחן דווקא יכולה להביא לשולחן (המטאפורי) רמה חדשה לגמרי של יצירתיות, השראה ופרודוקטיביות. אז לכבוד כל אלה, הנה חמישה טיפים לעבודה מסודרת מחוץ לבית.

 1. נצלו את חללי העבודה הציבוריים

ערים ועיירות רבות מציעות בשנים האחרונות חללי עבודה ציבוריים שתוכננו במיוחד עבור עצמאים ועצמאיות כמוכם. אם אתם לא רוצים או לא יכולים לעבוד מהבית או המשרד, חפשו חללי עבודה משותפים כמו ספריות, או אפילו פארקים עם Wi-Fi בחינם. מקומות אלה מספקים סביבה נוחה לעבודה, ומציעים שולחנות, כיסאות, שקעי חשמל ושינוי נוף. בנוסף, עבודה לצד עצמאים ועצמאיות נוספים יכולה גם לטפח הזדמנויות נטוורקינג ותחושת קהילה. כמובן, לא שכחנו את בתי הקפה, אבל כמה הפוך חזק שיבולת בזכוכית בלי קצף אפשר לשתות ביום בלי להשתגע?

2. השקיעו באקססוריז הנכונים

כדי לעבוד ביעילות מחוץ למשרד שווה לשקול להשקיע בציוד נייד שיאפשר לכם להרגיש בנוח גם אם אתם לא בסביבה הטבעית שלכם. תיק איכותי (אפשר גם אופנתי) שיכול לאחסן בצורה מאובטחת את הפריטים החיוניים שלכם, מטען נייד לנייד וללפטופ, מקלדת אלחוטית שהאצבעות שלכם אוהבות, עכבר קומפקטי וכדומה. בנוסף, אוזניות מבטלות רעשים יכולות לעזור ליצור סביבת עבודה ממוקדת בסביבה שוקקת, ולאפשר לכם לבטל את הסחות הדעת ולהתרכז במשימה שלפניכם.

3. תיעדוף נגישות לאינטרנט

אחד האתגרים העיקריים של עבודה מחוץ לבית הוא גישה אמינה לאינטרנט. אם אתם מסתובבים הרבה מחוץ לבית, מומלץ לבצע מחקר מקדים כדי לדעת איפה יש בתי קפה, פארקים או אזורים ציבוריים עם חיבורי Wi-Fi חזקים ומאובטחים. 

4. תרגול מיידפולנס

אם כבר משנים אווירה אז אול דה וואי. עבודה בחוץ מספקת הזדמנות מצוינת לקחת כמה דקות של רגיעה, אז למה לא להקדיש כמה רגעים לפני שצוללים לעבודה להתמקד בנשימה שלכם? אם גם אתם כמונו חושבים שלנשום זה חשוב, עצמו עיניים, קחו נשימות איטיות ועמוקות ושימו לב לתחושת הנשימה הנכנסת ויוצאת מהגוף. תרגול כזה עוזר להתמקד ברגע, להוריד את רמת המתח ולשפר את הבהירות המנטלית. על ידי שילוב נשימה מודעת בשגרת העבודה שלכם, תוכלו לגשת למשימות עם חשיבה רגועה וממוקדת יותר.

 5. קבעו לעבוד עם חברים

הפסיכולוג אלפרד אדלר קבע – "האדם הוא יצור חברתי", ואנחנו מסכימים. למרות שלעבודה בשקט שלנו יש הרבה יתרונות משלה, לפעמים צריך להתאוורר עם קצת חברה. כשיושבים לעבוד חברים (שגם להם יש עבודה לעשות, כמובן), אפשר לזכות בטוב שבשני העולמות: גם לעבוד בשקט בסביבה שמעודדת ריכוז, וגם לנצל את ההפסקות מהעבודה לשיחה כיפית. טוב להגדיר את המפגש מבעוד מועד כסשן עבודה, ולקבוע היכן יתרחש בהתאם – באחד הבתים שיש בו אווירה מתאימה, או בבית קפה (והנה על הדרך גם סידרנו לכם שותף לקרואסון שקדים). 

אז עכשיו, אחרי שכל הטיפים אצלכם, אפשר לארוז תיק ולצאת מהבית בראש שקט. מאחלים לכם עבודה יעילה ומהנה.