אם החלטתם להיכנס לעולם האיקומרס ואתם לא בטוחים באיזו פלטפורמה לבחור – אתם לא לבד. הרבה בעלי עסקים מוצאים את עצמם מתלבטים בעניין הזה – שכן ברור שחנויות אונליין יכולות להיות משגשגות ומתגמלות, אבל איפה כדאי לנעוץ את השורשים?

ובכן, מבין הפלטפורמות הכי פופולריות, מככבות מלכות הכיתה של הסחר המקוון – וורדפרס ושופיפיי. לכל מערכת כזו יש כוחות-על משלה, מהקמה פשוטה ומהירה  של חנות אונליין ועד חיבור הפקת חשבוניות אונליין דרך חשבונית ירוקה – morning

כדי שתוכלו להבין את ההבדלים ביניהן ולהחליט על זו שהכי תועיל לכם, הכנו מדריך קצר שמשווה בין שתי הפלטפורמות.

לפני הכל: מה זה וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח, המאפשרת לבנות ולנהל אתרים ללא ניסיון בקידוד. המערכת הושקה ב-2003 ומאז ועד היום התפתחה מכלי פשוט ליצירת בלוגים, לפלטפורמה גמישה וחזקה במיוחד. וורדפרס הוא עמוד השדרה של מגוון אתרים – מבלוגים אישיים קטנים ועד לאתרי מסחר אלקטרוני מורכבים ואפילו יישומים ברמת הארגון.

היתרונות של וורדפרס

אחת התכונות הבולטות של וורדפרס היא הגמישות הרבה של הפלטפורמה. אפשר להתחיל מאתר במבנה רזה ופשוט  ולהוסיף עוד פונקציונליות באמצעות ערכות נושא (המשדרגות את הנראות) ותוספים (שמרחיבים את הביצועים), ככל שצרכי המותג משתכללים.

יתרון מרכזי נוסף הוא העלויות. וורדפרס עצמה היא חינמית, אם כי ייתכן שתצטרכו לשלם עבור ערכות נושא או תוספים מסויימים. עם זאת, בגלל שמדובר בפלטפורמה פופולרית בשימוש נרחב, יש קהילה עצומה של מפתחים ומשתמשים וגם מדריכים אונליין שאפשר להסתייע בהם.

כיצד חשבונית ירוקה – morning משתלבת עם וורדפרס?

המערכת של morning משתלבת עם וורדפרס באמצעות תוסף WooCommerce

התוסף מאפשר הפקת חשבונית מס והצעת מחיר ב-WooCommerce, פלטפורמת מסחר אלקטרוני מבוססת וורדפרס.

התאמה של המערכת לוורדפרס

את הסנכרון בין  חשבונית ירוקה – morning לוורדפרס, אפשר לבצע בקלות ב-3 צעדים פשוטים:

1.     מתקינים את התוסף המתאים.

2.     מגדירים את פרטי העסק והלקוח.

3.     מגדירים  את פרטי העסקה.

כך אפשר ליהנות מהיתרונות של התוסף לצד היתרונות של חשבונית ירוקה – morning, שכוללים בין השאר:

·        הפקת וניהול של חשבונית מס והצעת מחיר באופן אוטומטי ובמקום אחד.

·        הפקת דוחות ונתונים סטטיסטיים על חשבוניות מס.

הסנכרון הזה מאפשר ליצור חוויית לקוח חלקה וזורמת יותר ולהישאר עם היד על הדופק בכל הקשור להתנהלות הפיננסית של העסק. 

ועכשיו – מה זה שופיפיי?

Shopify היא פלטפורמת מסחר אלקטרוני מובילה שנועדה לעזור לאנשים לבנות חנות מקוונת משלהם וניתנת להרחבה עם מאות תכונות מובנות ומגוון גדול של אפליקציות. הפלטפורמה, שהוקמה בשנת 2004 , זכתה לפופולריות רחבה בזכות הממשק הידידותי למשתמש ואפשרויות ההתאמה האישית שלה, עבור עסקים בכל הגדלים.

בניגוד לוורדפרס, שהחלה כפלטפורמת בלוגים, שופיפיי פותחה עבור איקומרס וכל התכונות והכלים שלה מכוונים לכך: תבניות שונות המותאמות להמרות, ניהול מלאי, רשימות מוצרים, שערי מטבעות ועוד.

היתרונות של שופיפיי

אנחנו תמיד בעד חיים קלים יותר וזה מתקשר היטב ליתרון הכי בולט של Shopify: לא צריך להיות מתכנתים כדי להקים חנות. כל התכונות, מהוספת מוצרים ועד הגדרת אפשרויות תשלום ומשלוח, ניתנות להוספה והגדרה בקלות..

בנוסף, שופיפיי מספקת אבטחה מלאה ועומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה. פרטי הלקוחות מאובטחים במהלך העסקאות וכל תקלה מקבלת מענה עם שירות לקוחות 24/7.

תוסף חשבונית ירוקה – morning  לשופיפיי

המערכת של morning מסתנכנת עם שופיפיי באמצעות תוסף חשבונית ירוקה, המאפשר הפקה אוטומטית של חשבוניות מס וקבלות עבור רכישות בחנות האונליין שלך  ומעקב על כל העסקאות במקום אחד, ללא צורך בשימוש בפלטפורמות חיצוניות. התוסף מאפשר להגדיר בין השאר:

·        את שפת המסמך

·        סוג המסמך

·        מע"מ

·        מק"ט

·        שליחה אוטומטית

·        יצירת רשימת לקוחות קבועים

·        הפקת מסמכים אוטומטית במקרה של זיכוי

היבטים נוספים שיש להביא בחשבון

חוץ מהשילוב של וורדפרס או שופיפיי עם חשבונית ירוקה – morning והיבטים חשבונאים כמו הפקת חשבונית מס, יש עוד גורמים שיכולים להשפיע על הבחירה שלכם במערכת כזו או אחרת. למשל:

·        בשופיפיי תמצאו מגוון גדול של תבניות חינמיות ובתשלום – אך בוורדפרס יש יותר.

·        העיצוב בשופיפיי קל ופשוט יותר, אך זה עלול גם להוביל לנראות סופית לא מתוחכמת.

·        העיצוב בוורדפרס מאפשר יותר גמישות והתוצר הסופי יכול להיות מרשים וייחודי.

·        השימוש בוורדפרס לא דורש ידע טכני נרחב, אך שופיפיי עדיין נגישה יותר עבור מי שרוצה לבנות אתר פשוט ונוח לשימוש.

·        שופיפיי מאחסנת אתרים על גבי השרתים שלה, מה שאומר שאין לכם שליטה על מהירות האחסון. וורדפרס מאפשרת לכם לבחור שירות אחסון, מה שיכול להוביל לאתר מהיר יותר.

·        וורדפרס מציעה יותר אפשרויות משוכללות לקידום אורגני, עם ניהול תוכן מתוחכם, מהירות אתר, תוספים ייעודיים ועוד.

בחרו את הפלטפורמה  שלכם והתחילו לעבוד

כל פרויקט חדש ומרגש, מתחיל בצעד קטן אך משמעותי. עכשיו כשאתם מכירים את ההבדלים בין שופיפיי לוורדפרס ויודעים איך חשבונית ירוקה – morning תהפוך את העבודה איתן לנוחה יותר, זה הזמן להחליט על הפלטפורמה המועדפת עליכם ולהיכנס לעולם  המסעיר של סחר מקוון. בכל מקרה, חשבונית ירוקה – morning כאן עבורכם בכל הנפקה של הצעת מחיר, חשבונית מס ועוד ותהיה כוח עזר משמעותי בניהול החנות הדיגיטלית שלכם.