הם מתרגלים הכרת תודה

קל להתמקד בכל הדברים שעוד לא השגתם. עוד לא השגתם מספיק לקוחות, עוד לא הגעתם לסכום שרציתם להרוויח, עוד לא יצאתם לחופשה שתמיד רציתם. אבל מה שבאמת יחזק אתכם מנטלית, זה לעשות בדיוק את ההיפך – להוקיר תודה. תנחילו לעצמכם טקס פשוט בו בכל יום לפני שאתם הולכים לישון, אתם מונים 3 דברים בחייכם שאתם מוקירים עליהם תודה. זה יסלק את תחושת המחנק ויפנה מקום לנחת. ועם נחת, כבר הרבה יותר קל לעבוד.

הם יודעים להגיד לא

כמה התקלות נופלות עליכם ביום עבודה אחד? זה יכול להיות מקולגות מהתחום, לקוחות שרק רוצים לסגור פינה, או אפילו אתם עצמכם. אז הנה הרגל שיכול לסייע – פשוט תלמדו להגיד לא. זה יפנה אתכם מרעשי רקע מיותרים ויאפשר לכם להיות פנויים יותר למה שבאמת חשוב ומקדם אתכם ביום יום שלכם.

הם משתיקים את הביקורת הפנימית שלהם

למה שתצליחו? למה שבאמת תגשימו את החלומות שלכם? למה שיחשבו שאתם בכלל טובים או מוכשרים מספיק? ובכן, כי ככה. אם תניחו שאתם עומדים להיכשל אז, נחשו מה, אכן תיכשלו. במקום זה, תתחילו לתרגל את המשפט הבא- "אני אלוף.ה שאין דברים כאלה, ואני הולך.ת להצליח!" (או כמובן גרסה אחרת שתרגיש לכם טבעית יותר). זה אולי ישמע מאולץ בהתחלה, והמחשבות השליליות ימשיכו ויצופו, אבל כל עוד תהיו בבקרה על הלך הרוח של עצמכם, בסוף התהליך תתחילו להאמין שזה באמת אפשרי. התבוננות עמוקה במחשבות שלכם אפילו תגלה לכם את האמת העירומה – רוב הפחדים שלנו, הם בכלל לא רציונליים.

קצת כאב לא מעכב אותם

אנשים חזקים מנטלית, לא נותנים לכמה מהמורות בדרך להוריד אותם. הם יודעים להכיל את הכישלונות, לנער את האבק ולקום פעם אחר פעם במטרה להצליח. חושבים שגם אתם יכולים?

הם מגדירים מה היא הצלחה בעיניהם

אחד, רוצה להגיע למיליון. השני, רק רוצה לפנות לעצמו יותר זמן לטובת המשפחה והשלישי, בכלל חולם שיוכל להרשות לעצמו לבחור את הלקוחות שלו מבלי להיאלץ לקפוץ על כל הצעה שמגיעה. אנשים חזקים מנטלית מגדירים לעצמם את המטרות, ואז עושים הכול כדי להגשים אותן. הם לא מתבלבלים אם עסק מתחרה התרחב למספר לקוחות כפול, אלא רק ממשיכים לעבוד לטובת מה שהם עצמם הגדירו כהצלחה.

הם יודעים לדחות סיפוקים

ניסוי המרשמלו המפורסם השאיר ילדים מול מרשמלו בחדר סגור וללא השגחת מבוגר, תחת ההבטחה שאם לא יאכלו אותו יקבלו בתום רבע שעה מרשמלו נוסף. חלק מהילדים לא עמדו בפיתוי וחלק כן, אבל מה שמעניין באמת זה מה שקרה 40 שנה אחרי – כשהחוקרים חזרו לאותם ילדים הם גילו שאלה שהצליחו להתאפק, ניהלו חיים מוצלחים יותר מבחינת קריירה, הישגים ושביעות רצון כללית מהחיים. מה זה אומר לגבי החוזק המנטלי שלכם? שדחיית סיפוקים הכרחית – אנשים חזקים מנטלית יודעים שרק זמן, מאמץ וסבלנות יביאו אותם למקום בו הם רוצים להיות.

הם לא מאשימים אחרים

הלקוח הוא לקוח קשה, המצב הכלכלי תקוע, השוק מוצף. תירוצים תירוצים. אנשים חזקים מנטלית, מאשימים את עצמם בכישלונות שלהם. זה מייצר אצלם עצמאות מגורמים חיצוניים, משחרר אותם מאנרגיות שליליות ובעיקר, מלמד אותם ששינוי גורלם טמון בידיהם.

הם מתרגלים אופטימיות ריאליסטית

אנשים חזקים מנטלית שומרים על איזון בין אופטימיות לריאליזם. כלומר, הם לא מניחים שכל הבעיות בחייהם יפתרו בהינף בוקר בהיר אחד, אבל מבינים שהאתגרים עוד יצוצו וכשהם יצוצו, הם יפתרו על הצד הטוב ביותר בזכות הפעולות והגישה הנחושה שלהם. האופטימיות הזו, מדרבנת אותם להיות אקטיביים משום שהם פועלים מתוך נקודת ההנחה שאם רק יתאמצו, הדברים אכן יסתדר לבסוף.

הם מודעים למגבלות שלהם

אנשים חזקים מנטלית מוכנים להודות בחולשה או חוסר ידע. הם מוותרים על האגו, לטובת הזכות ללמוד ולהשתפר או כדי להתרכז במה שהם טובים באמת. נסו את זה בעצמכם.

הם לא משווים את עצמם לאחרים

אנשים חזקים מנטלית מפנים את האנרגיות שלהם רק על דברים שמקדמים אותם. הם יודעים שקנאה לא רק מתסכלת, אלא חסרת טעם. במקום זה, הם חוגגים עם אחרים את השמחות שלהם, מה שמגביר את האופטימיות שלהם ומעורר כלפיהם חיבה אצל אחרים.

הם נהנים מתחושת הפחד

האינסטינקט שלנו אמנם צועק עלינו לברוח כשאנחנו נתקלים בתחושת פחד, אבל אנשים חזקים מנטלית מרגילים עצמם לא רק להתמודד איתו, אלא אפילו לאהוב אותו. הם יודעים שפחד דוחף את קצה גבול היכולת שלהם, מכריח אותם להתמודד עם סיטואציות חדשות וללמוד על עצמם דברים שלא הכירו. נשמע לכם מוזר? קפצו למאמר שכתבנו על חשיבה לא בטוחה.

הם מכבדים, ואפילו מחבבים, את המתחרים שלהם

למה? כי הם רואים במתחרים שלהם הזדמנות ללמוד. הם לומדים מההצלחות כמו גם מהכישלונות שלהם. הם מגדירים בעיני עצמם מה מבדיל אותם מהמתחרים ומיישמים את זה בעבודה שלהם. שני ענקים שעשו את זה בצורה מדהימה, הם סטיב ג'ובס וביל גייטס. הייתה ביניהם תחרות חיננית לאורך השנים, אבל השניים תמיד רכשו הערכה זה לזה. אם הם יכולים, אנחנו מניחים שגם אתם.

אף אחד לא מסגל לעצמו כוח מנטלי בין לילה, אבל באימון וללא התפשרות, זה בהחלט אפשרי.