הסיפור שלנו מתחיל בקונפטי, ודיי הרבה ממנו. זה קרה ממש לאחרונה ולקח המון זמן לנקות אותו מהרצפה, אבל בסוף אותו יום יצאנו עם בשורה חדשה: הפכנו להיות morning, כשעמוק בפנים הלב עדיין פועם בקצב של חשבונית ירוקה. נשמע מורכב? בדיוק כמו בניהול העסק, בשביל זה אנחנו כאן. 

פלאשבק קצר לעבר

אומרים שכל מסע גדול מתחיל בצעד אחד קטן, והקלישאה הזו זורקת אותנו יותר מעשור אחורה, אל הרגע 

בו נוצר החיבור בין רמי וליאור, מייסדי החברה ועצמאים בעצמם, שהרגישו שלא משנה כמה הם ממריאים מקצועית, בכל הנוגע לחלקים הניהוליים – פתרונות הניהול הקיימים עדיין לא מספיק מהודקים. 

הרעיון היה פשוט  – לייצר פלטפורמה חדשה שתאפשר לעצמאים ועצמאיות לעבוד בקלות ובמהירות וליהנות מחיים נוחים, אינטואיטיביים ופשוטים יותר בניהול העסק. כמה חודשים אחרי שוגר צרור הקונפטי הראשון, עם ההשקה של חשבונית ירוקה, מערכת ידידותית להפקת חשבוניות, מסמכים ודוחות כספיים. 

ואז הגיעה התובנה

הפידבקים היו מדהימים, ואל ארסנל האפשרויות של חשבונית ירוקה התווספו עם השנים עוד המון כלים חדשים: ניהול הוצאות, הרשאות, סליקת אשראי, מכירות אונליין, אוטומציות מול הלקוחות והרו״ח, חיבורים למערכות חיצוניות ועוד. 

חוץ מזה, יצרנו עולם תוכן עשיר ומגוון הכולל מגזין, מדריכים, פודקאסט וקהילה תומכת שיוצרים יחד אקוסיסטם מקיף ועשיר למעל 120 אלף עצמאיות ועצמאים שמנהלים את העסק עם המערכת שלנו, אבל גם משתפים אותו בתחושות שלהם, מעבירים פידבקים, שואלים שאלות, ונהנים לחוות עצמאות יחד. 

וכך, לאט לאט המטרה הגדולה הלכה והתבהרה  – אנחנו כאן לא רק כדי להפיק מסמכים וחשבוניות, אלא כדי לעזור לעצמאים ועצמאיות לאהוב באמת את כל הצדדים של ניהול העסק, ולהפוך את כל אותן פעולות שמרגישות מורכבות לכאלה שממש כיף וקל לעשות. עם התובנה הזאת מהדהדת בראש הלכנו לישון, וקמנו ל-morning חדש.

למה לשנות את השם?

חשבונית ירוקה תמיד תישאר לב העשייה שלנו, עם הפעולות הבסיסיות שעסק צריך כדי להתנהל בצורה תקינה, אבל ניהול עסק הוא הרבה יותר מורכב, ואם להשתמש במטאפורה שהיא גם טעימה וגם מאוד מתאימה, אז זה קצת כמו עוגת שכבות. בבסיס העוגה חשבונית ירוקה, ומעליה הדברים החשובים הנוספים שעצמאים ועצמאיות צריכים כדי לשלוט בכל מה שקורה בעסק, עם הרבה יותר זמן פנוי לנתב את האנרגיות שלהם לחלקים המקצועים, אלו שיוצרים את התשוקה של כל אחד ואחת מאיתנו לעשות את מה שאנחנו עושים. 

לאן כל זה מוביל? לתחושה שחשבונית ירוקה היא לא העיקר. היא חלק חשוב (ומאוד אהוב) בפאזל שמרכיב את ניהול העסק, החלק הזה שתמיד מתחילים ממנו כי נורא ברור שהכל יתחבר אליו, ועדין, זה רק חלק אחד. וכך נולד השם morning, הרגע בו העולם נצבע מחדש בכל יום, הרגע בו האפרוריות נעלמת ופתאום קל יותר לאמץ ולאהוב את המטלות והמשימות הניהוליות. 

איך נראה הבוקר שאחרי?

הפכנו מחשבונית ירוקה ל-morning, אבל שינוי השם הוא רק חלק קטן מהעניין. הבוקר החדש הביא איתו גם רוח חדשה בעשיה שלנו: מערכת אינטואיטיבית יותר, אתר צבעוני שעושה חשק לנהל עסק, שירות התשלומים הדיגיטליים שלנו, כלים לניהול פיננסי בזכות קבלת רישיון למתן שירותי בנקאות פתוחה (כדאי לקרוא, זו לא פחות ממהפיכה) ועוד המון שיפורים ואפשרויות שלא היו קיימות קודם, ויוצרים יחד מכלול מרגש שכולו חגיגת עצמאות. 

כל זה בעצם אומר שאנחנו מפוקסים על המשך פיתוח של יכולות חדשות שיתחברו בצורה הכי הרמונית לפעילות היומיומית של עצמאיות ועצמאים, ויעניקו להם עוד יכולות ועוד אפשרויות להמריא ולקחת את העסק לגבהים חדשים.

הכל מסתדר במעגל

ויש עוד משהו שקרה בדרך. ההבנה לגבי חשיבות המעגל המיוחד שיצרנו – אנחנו חיים בין עצמאיות ועצמאים, וקשובים לצרכים והכאבים המשתנים שלהם. השיח הפתוח הזה מאפשר לנו לתרום מהידע והניסיון שלנו מצד אחד, ולהמשיך לפתח פתרונות ושיפורם חדשים מהצד השני, כך שגם אנחנו וגם הלקוחות שלנו מתפתחים, גדלים וצומחים יחד. 

עכשיו, מערכת היחסים ההרמונית הזו מקבלת שם חדש ונראות חדשה, ואנחנו בטוחים שהדרך המשותפת הזו שלנו תמשיך להוביל אותנו יחד להגשמת החלומות העסקיים שלכם ושלנו.