עד שבינה מלאכותית תצליח לנהל עבורך את כל העניינים השוטפים של העסק כנראה יקח עוד קצת זמן, ולכן גם ב-2023, בעלי ובעלות עסקים עדיין נדרשים לבצע המון תפקידים שונים בעסק במקביל.

מהסיבה הזו בדיוק עצמאים רבים בוחרים להזעיק עזרה (או יותר נכון להעסיק עזרה) מצד אחד, ולהעניק יותר עצמאות לרו״ח מהצד השני. האפשרות לחלוק במטלות השוטפות ולייעל את העבודה מול הרו״ח שווה חיסכון משמעותי בזמן וכאבי ראש מיותרים, עם הרבה יותר פנאי להתרכז בעסק עצמו, וכך לעזור לו לצמוח. 

אז איך משתפים אחרים בניהול העסק מבלי לחשוף מידע פיננסי רגיש או פעולות ספציפיות שהיינו מעדיפים לשמור לעצמנו? באמצעות שימוש בהרשאות, שמעניקות גישה מוגבלת לביצוע פעולות בחשבון, לאנשי צוות שעובדים איתך או לרו״ח. המשתמשים שתגדירו יקבלו שם משתמש וסיסמה משלהם ויוכלו לבצע רק פעולות ספציפיות, ללא גישה למידע רגיש, ועם מקסימום פרטיות.

סוגי ההרשאות ב-morning של חשבונית ירוקה

באזור ההרשאות קיימים שני סוגי הרשאות שאפשר לתת:

1. הרשאת רואי חשבון – מאפשרת הפקת דוחות וניהול הוצאות

2. הרשאת תפעול שוטף – מאפשרת הפקת מסמכים וניהול הוצאות (ללא גישה לנתונים, דוחות והגדרות). (זמינה למנויים במסלול Best ומעלה).

הרשאת רואי חשבון – למי ולמה זה טוב?

הרשאת רואי חשבון מיועדת עבור הרו״ח שמטפל בעסק שלך, ובשורה התחתונה –  כל עסק שעובד עם רו״ח צריך להשתמש בה. ההרשאה מאפשרת לרו״ח להכנס לחשבון שלך בקלות ולצפות בנתוני ההכנסות וההוצאות של העסק כולל דוחות ונתונים מלאים, וכן, גם להעלות הוצאות לחשבון, לאשר הוצאות קיימות, ולערוך את הסיווגים בהתאם למה שנכון. 

הגישה הישירה לרו״ח חוסכת לך זמן בהעברת דוחות והוצאות לרו״ח, ומאפשרת לו ולך לעבוד בצורה הרבה יותר יעילה עם שקיפות מתבקשת של הנתונים הרלוונטים מהעסק, ובלי להמתין עד שהמידע ממך יגיע אליו.  כמובן, בהרשאה זו אין אפשרות להפיק מסמכים בחשבון, כך שהשליטה תמיד נשארת אצלך.

ואיך עובדת הרשאת תפעול שוטף?

הרשאת תפעול שוטף מתאימה למי שמעסיקים או מתכננים להעסיק עובדים נוספים בעסק: מנהל משרד, מנהלת חשבונות, עוזר אישי ועוד. מי שיקבלו את ההרשאה יוכלו להפיק חשבוניות, קבלות, או כל מסמך אחר ולהעלות ולנהל את ההוצאות בחשבון. הם לא יהיו חשופים לנתונים הפיננסים של העסק או להפקת דוחות, אבל לגמרי יעזרו לך בחלוקת הנטל, ויפנו עבורך זמן משמעותי להתעסק בצד המקצועי של העסק.

איך מעניקים הרשאה לחשבון שלי?

זה לוקח כמה שניות ודורש 3 פעולות פשוטות:

1. נכנסים לתפריט החשבון שלי > הרשאות ולוחצים על כפתור הפלוס הירוק.

2. ממלאים את כתובת המייל של האדם אליו רוצים לשלוח את ההזמנה לקבלת הרשאה ובוחרים בסוג ההרשאה.

3. לוחצים על ״שליחת הזמנה״.


זה הכל 🙂

האדם אליו תשלח ההזמנה ישלים עצמאית את פרטיו האישיים ובחירת הסיסמה ויוכל לגשת לעסק שלכם ולבצע פעולות בהתאם להרשאה שקיבל.

מדריכי מוצר נוספים ששווה לקרוא:

מתן הרשאת גישה לעסק

פעולות בעסק עם הרשאת תפעול

פעולות בעסק עם הרשאת רו״ח