בין ימי העבודה נמצאים הדברים הקטנים שכולנו צריכים לעשות ואנחנו לא מגיעים אליהם. אלה דברים שחלקנו תופסים כמותרות, סגנון חיים ניו אדג'י ומודרני, ואחרים רואים בהם טבע שני. הם לא מדידים ולא תמיד ישפיעו באופן ישיר על מצב העסק, אבל הם יכולים להיות אלה שבסופו של דבר יקבעו כמה כיף, מרחיב אופקים ומרענן יהיה לכם בעבודה שלכם.

אז הנה רשימת הדברים שאם תתחילו ליישם בקרוב, החברה, הלקוחות, בני המשפחה והכי חשוב אתם – תודו לעצמכם (ואולי גם לנו).

קחו יום חופש

נשמע פשוט? אל תהיו כאלה בטוחים. יש בינינו עצמאיים שלא יודעים לקחת לעצמם יום חופשה בידיים. להתחייב לתאריך, לארגן לכם משהו לנשמה שכבר מזמן רציתם לעשות, להיפרד מהמיילים לשלום, להניח ללפטופ ולנקות את הראש ממשימות מהלקוחות ומהלו"ז. תנסו את זה, או כמה כאלה, תראו כמה טוב זה יעשה כשתחזרו אחר כך לשגרת העבודה.

לאנץ' עם לקוחות

עד שהבינה המלאכותית והרובוטים ישתלטו על כל חלקה טובה, הלקוחות שלנו יישארו אותם אנשים שאנחנו צריכים לעבוד מולם. אנשים אוהבים אנשים אבל מה לעשות בשגרת העבודה הדוחקת הם לא תמיד מראים את זה. אז אל תתביישו להיות היוזמים שמציעים פגישת עבודה בלי לדבר על עבודה, להכיר את האדם שמולכם, ומי יודע, אולי יום אחד תוזמנו לבר המצווה של הבן שלו. ליחסי העבודה שלכם ולקשר האישי אתכם זה בטוח יעשה פלאים.

ללמוד כל שבוע משהו חדש

העולם משתנה ומשתכלל מאד מהר, והתפקיד שלכם הוא להישאר מעודכנים. זה יכול להיות כלים טכנולוגיים שיעזרו לכם לבצע את העבודה, לנהל פרויקטים ולהציג ללקוחות את התוצרים, תפיסות חדשות בעולם התוכן שבו אתם עוסקים או פשוט התמקצעות בעבודה היומיומית שלכם. סמנו לכם ביומן שעתיים בשבוע כדי ללמוד. 

לקנות ידע

אתם גם לא יכולים להיות הכי טובים בכל דבר, ואתם גם לא צריכים לשאוף לזה. הזמן שלכם יקר מכדי ללמוד, לטעות, להסיק מסקנות ולעשות מחדש דברים שהם לא בתחום העיסוק שלכם. כדי לפנות אתכם לדברים חשובים באמת, קנו ידע. קחו לעצמכם יועצים חיצוניים או אנשים שאשכרה יעשו דברים בשבילכם. מישהו שיטפל לכם בדף הפייסבוק, ייעוץ של כמה מפגשים אם אתם מרגישים שאתם לחוצים בפגישות, טכנאי שיטפל לכם במחשבים  או מישהו שיארגן לכם את פינת העבודה למשהו שכיף לקום אליו. אלה לא הוצאות בלי חשבון, אלא הדרך שלכם לפנות את עצמכם לדברים חשובים יותר.ֿ

להרחיב מעגלים

ברוכים הבאים לעידן האינטרנט! זה שמציע לכם ללמוד הכל מהכל בלחיצת כפתור!
שענים? תלמדו קצת על תיקון סלולרים. סנדלרים, מה עם קורס תפירה? מתכנתים, יודעים גם לעצב?
למידה של תחום משיק לתחום העיסוק תיתן לכם פרספקטיבה רחבה על התחום שלכם ותהפוך את השיחה עם הלקוחות למקצועית יותר.

עבודה בצוותא

לכולנו יש אנשים שמתחשק לנו לעבוד איתם. אז רגע, למה לא, בעצם? שיתופי פעולה ויחסי עבודה עם קולגות שכיף לנו איתם, יוציאו מהסביבה ומהאנרגיה המשותפת ערך מוסף. ודי נו, תפסיקו לקרוא להם מתחרים. אף אומן שמארח אומן אחר בהופעה שלו לא חושש מתחרות. הם פשוט אנשים שעושים דברים דומים ויש לכל אחד מהם את הקטע שלו. 

חולים למיטה!

מתי בפעם האחרונה הייתם חולים ובאמת לא עבדתם כדי לנוח ולחזור בריאים כמה שיותר מהר? כולנו מכירים את זה מקרוב – אנחנו חולים את "קצת". זה בטח לא משהו שאמור לעצור אותנו מלפתוח את המחשב. תאמינו לנו, העבודה תחכה והלקוחות יבינו.
הבריאות שלכם חשובה יותר, וכדי לצמצם את ימי המחלה, כדאי להשקיע בימי המנוחה, לנוח כמה שיותר ולעזור לגוף להחלים.