שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

Posted in:

כל מה שרצית לדעת על הוראות קבע

לקבל כסף מלקוחות קבועים בלי לרדוף אחריהם. יש יותר טוב מזה?

כל עצמאי יסכים אתכם על שני הדברים האלה: כולם אוהבים לקבל את הכסף שמגיע לנו בזמן ואף אחד לא נהנה לרדוף אחרי לקוחות, במיוחד כשמדובר בלקוחות קבועים. בסוף היום, כולנו רוצים שתהליך הגבייה יהיה מהיר, פשוט, חסר מאמץ או בקיצור, אוטומטי, כדי שנוכל להתפנות לעבודה עצמה. איך עושים את זה? מתקדמים להוראות קבע.

רגע, על מה אנחנו מדברים כאן?
הרשאה לחיוב, או בשמה הידוע יותר, הוראת קבע, היא שיטת תשלום בה הלקוח מאשר לבנק לכבד דרישה לתשלום שמגיעה מבית עסק ספציפי ולחייב את כרטיס האשראי או חשבון הבנק שלו במועד קבוע.
הוראת קבע באשראי היא דוגמה מושלמת ל-Win-Win Situation. גם הלקוח וגם בית העסק פטורים מהצורך לכתוב צ'קים, לעשות העברה בנקאית או לשלם במזומן כל חודש. הכסף עובר בצורה אוטומטית, בלי תזכורות ואי-נעימויות ושני הצדדים מרוצים.
תרשו לנו להניח שכלקוחות אתם כבר משלמים בהוראות קבע עבור שירותים קבועים כאלה ואחרים – חשבונות חשמל ומים, מנוי לחדר כושר (שמים בצד אם מנוצל או לא…) ארנונה ועוד.
השאלה היא אם גם כשאתם חובשים את הכובע של בעלי העסקים אתם מנצלים את שיטת התשלום הנוחה הזו?

הוראות קבע באשראי – ככה זה עובד:
אם אתם מנויים של חשבונית ירוקה אז דבר ראשון, כיף שאתם כאן ודבר שני, ההוספה של הוראת קבע דרך המערכת נעשית בקלות מפתיעה.
לפני הכל, וודאו שחברת האשראי אישרה לכם שמירת כרטיסי אשראי. זה הכרחי כדי להקים הוראות קבע (כי צריך כל חודש לחייב מחדש את כרטיס האשראי). הפרטים נשמרים כמובן בצורה מאובטחת כך שהלקוחות שלכם יכולים להיות רגועים.
כדי להוסיף הוראת קבע פשוט צריך להיכנס לעמוד מכירות ואז ללחוץ על הטאב של הוראות קבע.  מכאן, זה עניין של 4 שלבים פשוטים שאחריהם אפשר להגיד "איזה בקטנה זה היה", ויש לכם הוראת קבע חדשה.

התהליך יאפשר לכם להקים הוראות קבע באחת משתי דרכים. הראשונה, לשמור לקוחות בעצמכם, כולל פרטי כרטיס האשראי שלהם, כך שנשלחת אליהם רק בקשה לאישור העסקה. השנייה היא לשלוח להם בקשה להוראות קבע, כך שהם מכניסים את כל הפרטים בעצמם.

שליחת בקשה להוראת קבע ללקוחות מגבירה את השקיפות ואת האמון שלהם. הבקשה נשלחת מכם עם תיאור העסקה וסכום התשלום החודשי והלקוחות מזינים את פרטי האשראי שלהם ומאשר את העסקה בעצמם. כלומר, עושים זאת בידיעה ובהסכמה ברורה, מה שיכול לחסוך אי-נעימות בעתיד.
פה בלינק תמצאו הוראות מפורטות להוספה וניהול של הוראות הקבע שלכם, כולל צילומי מסך, חיצים ופירוטכניקה.

כדי לעקוב בקלות אחרי רשימת הוראות הקבע שלכם, יש לנו מתווה רמזור צבעוני משלנו – לצד כל אחת מהוראות הקבע יופיע אייקון בצבע אחר שמסמל איפה היא עומדת כרגע – מחכה לאישור, החיוב החל, החיוב הסתיים וכו'.
כדי להשלים את התהליך האוטומטי, לאחר כל חיוב חודשי נשלח למייל של הלקוח את חשבונית המס או הקבלה בהתאם לסוג המסמך שהגדרתם. כלומר, אחרי ההגדרה הראשונה אין לכם יותר מה לעשות. נגעתם-שכחתם במיטבו. 

מה ההבדל בין הוראת קבע לעסקת תשלומים?
שאלה במקום.
הוראת קבע לא מעמיסה על המסגרת של הלקוח שלכם אלא מחייבת אותה בסכום החיוב החודשי בלבד.
עסקת תשלומים, לעומת זאת, היא חיוב חד פעמי, ש"סוגר" ללקוח את סכום החיוב הכולל ומעביר לחשבון שלכם סכום קבוע כל חודש.
לצורך הדוגמה, נניח שאתם מספקים ללקוח מסוים שירותי ייעוץ בתעריף של 6,000 ש"ח ופורסים לו אותם על פני 3 תשלומים של 2,000 ש"ח. בחודש הראשון לעסקת התשלומים ביניכם לבין הלקוח, אתם בעצם חוסמים לו 6,000 ש"ח ממסגרת האשראי. בחודש הבא, 4,000 ש"ח וכן הלאה.
גם במקרה של ביטולים וזיכויים, הכל הרבה יותר פשוט עם הוראות קבע. במקום התעסקות שיכולה להיות מתישה מול חברת האשראי במקרה של ביטול עסקת תשלומים, את הוראת הקבע שהגדרתם בחשבונית ירוקה תוכלו לבטל באופן פשוט על ידי לחיצה על כפתור גדול ובולט. 

אבטחת המידע שלנו להוראות קבע
כדי לשמור על פרטי כרטיסי האשראי של הלקוחות שלכם ולהבטיח שהם מוגנים, אנחנו משתמשים בשיטת אבטחה שנקראת "טוקנים". באבטחת מידע, טוקן (בעברית, איסמון או מטבע) מתייחס לתקן שנועד להבטיח טיפול מאובטח בתהליכים שקשורים לסליקת כרטיסי אשראי ושמירה על מידע רגיש. במקום לשמור את פרטי כרטיס האשראי כמו שהם על השרתים של חברת האשראי, לכל כרטיס שתשמרו מונפק טוקן שמורכב מספרות ואותיות שאין להן שום קשר למספר המקורי של כרטיס האשראי. הטוקן משמש כאמצעי זיהוי בלבד ובפני עצמו אין לו הרבה ערך. הוא נועד רק לקשר בין הפעולה שלכם לפעולה במערכות האשראי המוגנות. 

בשורה התחתונה, הוראת קבע בכרטיס אשראי היא שיטה נוחה ויעילה במיוחד לגביית תשלום מלקוחות קבועים. היא מבטיחה שתקבלו את הכסף שמגיע לכם בזמן וחוסכת שיחות תזכורת לא נעימות של "מה עם הכסף?". גם עבור הלקוחות שלכם זה פתרון מצוין – מינימום התעסקות, לא קורה ששוכחים לשלם והחשבונית תמיד מגיעה בזמן. 

 

3 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
תומר
26 בספטמבר 2020 22:23

שלום
האם יש אפשרות להוסיף במערכת את האפשרות להקפאת הוראת קבע או דילוג על החיוב הקרוב? דבר שראיתי שקיים באתרים אחרים.
במקרה של נותני שירות כמו חוגים וכדומה בתקופת הקורונה ועם הסגרים הקיימים אופציה זו מאוד תעזור במקום ביטול ההוראה ושליחת הוראה חדשה
תודה
תומר

תומר
30 בספטמבר 2020 15:08
הגיבו אל  תומר

שלום,
איך עושים זאת? לפי המדריך יש רק אפשרות לבטל הוראת קבע ואין אפשרות להקפיא.
אשמח אם תוכלו לחזור אליי במייל עם הסבר על אופן הקפאת הוראת קבע באשראי
תודה רבה
תומר

חשבונית ירוקה
30 בספטמבר 2020 15:31
הגיבו אל  תומר

היי תומר,
צודק- התבלבלנו עם פיצ׳ר הריטיינרים שלנו שממש לא מזמן עדכנו אותו באפשרות להקפיא ולהפשיר.
הוראות קבע עדיין אי אפשר להקפיא, צריך לבטל ולייצר מחדש.
מצטערים על הבלבול,
החברים מחשבונית ירוקה