אחרי שעזרנו לכם לעשות סדר בזכויות המגיעות לכם, ואחרי שסיפרנו על צעדים שכדאי לנקוט כדי להניע בחזרה את העסק ועל מימון וסיוע לעסקים קטנים בעת המלחמה, הגיע הזמן לדבר על האספקט הנוסף: תמיכה וליווי עסקיים בעת החירום הספציפית הזאת.

שימו לב: כל המידע המוצג אינו מהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ וכל המידע המצוי בכתבה משמש כמידע כללי בלבד. האחריות על המידע ונכונותו היא על הגוף אשר מספק את המימון, אשראי או הטבות, כאמור במאמר. מורנינג אינה מהווה צד להתקשרות ביניכם לבין גופי הממשלה, גופי המימון או האשראי.

חמ״לים וליווי עסקי

8200 לעסקים קטנים: תכנית עזרה ראשונה לנפגעי חרבות ברזל

במסגרת התוכנית מבית עמותת בוגרי 8200 ובחסות בנק הפועלים, קבוצות מקצועיות של מנטורים יעבדו עם עסקים במטרה לספק מענה מהיר ואפקטיבי לקשיים שהביאה איתה המלחמה.
צוותי העזרה כוללים מומחים בתחום הפיננסי, המשפטי והשיווקי והם יעמדו לרשות העסקים למשך כחודש ימים, בכדי לסייע במיצוי זכויות, קבלת מענקים, ניהול נושאים משפטיים והתאמות שיווקיות למצב החדש.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו פה

החמ״ל האזרחי לעסקים קטנים: עמותת יוזמות עתיד

בימי שגרה, ​​עמותת ‘יוזמות עתיד’ מעצימה נשים באמצעות מתן כלים שמסייעים להן להקים ולפתח עסק. אבל עכשיו, לרגל המצב, הקימה העמותה את ״החמ״ל האזרחי לעסקים קטנים״ שפועל במספר ערוצים מרכזיים:
– מענה טלפוני לאורך היום באמצעות מוקד של יועצים ויועצות עסקיים (המתנדבים ומתנדבות לתפעל את המוקד)
– סל שיקום לעסקים קטנים, הכולל ליווי אישי, הכשרות מקצועיות ומענקים כספיים
– מענה בתחומים נוספים כמו: הקמת אתר לעסק, עזרה בהתאמת מוצרים ושירותים לחירום ועוד.
העמותה מסייעת בימים אלה גם לבעלי עסקים (ולא רק לבעלות עסקים) וניתן לקבל מידע נוסף ממש פה, בקישור.

מקום בשבילך: מיזם חברתי נד״לני לסיוע לבעלי חנויות ועסקים קטנים

ארגון הג׳וינט וקבוצת קניוני עזריאלי חברו יחד במטרה להגיש עזרה מיידית לעסקים שנפגעו במהלך המלחמה, באמצעות הקצאה של שטחי מסחר ללא עלות לתקופת זמן קצרה ומוגבלת.
שטחי המסחר מגיעים בגדלים ובתצורות שונות (דוכנים, חנויות, אזורי פופ-אפ וכו׳) ובמקביל, תינתן עזרה בהפניית לקוחות לאותם אזורים. לפרטים נוספים והרשמה לחצו פה.

חמ״ל סיוע לעסקים קטנים מטעם מכללת IBEC

במכללת IBEC – Israel Business Education College, הקימו חמ״ל סיוע לעסקים קטנים שנותן מענה פיננסי, משפטי, שיווקי, ייעוץ בתחום הנה״ח וגם סיוע כללי (והעובדים, במידה שאתם מעסיקים כאלה) – תוכלו לפנות אליהם ממש פה ולקבל סיוע ללא עלות. אגב, אם אתם רוצים דווקא להתנדב כדי להעניק סיוע למי שזקוקים לו – זה מבורך ותוכלו לעשות גם את זה דרך הקישור.

מיזמי תמיכה וליווי כלליים

לא נשארים לבד: קהילת מורנינג של עצמאות

קהילת העצמאים והעצמאיות שלנו, מורנינג של עצמאות, נמצאת שם כדי שלא תרגישו לבד, בטח בימים כאלה. צוות ניהול הקהילה שלנו מקפיד לבדוק את הדופק עם חברי הקהילה כל הזמן, לעדכן על יוזמות חדשות שמטרתן לעזור לכן ולכם לעבור את הזמנים הלא-פשוטים שאנחנו עוברים וכמובן – חברי הקהילה שהם עצמאים ועצמאיות כמוכם, מנצלים את הפלטפורמה כדי להתייעץ על נושאים שונים ברוח התקופה.
בקיצור: אל תישארו לבד, בואו.

הרצאות לזמן חירום: קהילות מעוף לעסקים

במעוף, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מטעם משרד הכלכלה, מעבירים תכנים עדכניים לבעלי ובעלות עסקים בעתות שגרה, אבל עכשיו בזמן המלחמה, המערך כולו רתום לסייע לכם ולכן לצלוח את הבלאגן עם מגוון וובינרים חינמיים.
אז אם אתם רוצים ללמוד על ניהול העסק ויצירת חוסן בעת משבר, על תכנון וניהול פיננסי בשעת חירום, או אפילו על מיינדפולנס עסקי ככלי להתמודדות עם אי-וודאות, זה המקום לעשות את זה.

מישהו לדבר איתו: המיזם הישראלי לסיוע נפשי מקצועי בעתות חירום

אנחנו מדברים המון על עסקים ועל מה עושים ברמה הפרקטית כדי להמשיך לנוע, אבל אסור לשכוח את הפן הנוסף שמעורב בעניין: הרגשות שלנו. אז אם אתם מרגישים שנקלעתם או נקלעתן למצוקה רגשית סביב העסק, המלחמה ומה שביניהם – זה בדיוק המקום לפנות אליו כדי לקבל תמיכה מאנשי ונשות מקצועות בריאות הנפש.
כדי לקבל את הסיוע יש למלא את הטופס באתר. חשוב לדעת שאפשר להתייעץ בוואטאספ, בסמסים, בטלפון, בזום וכמובן גם בשיחה פנים מול פנים.