שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

Posted in:

ליאם רובין, תל אביב
עוסק בייבוא מסין לישראל

יומני קורונה - ליאם רובין

הכל התחיל בנובמבר האחרון, בראש השנה הסיני.
את המשלוחים האחרונים הוצאנו רגע לפני החג ומאז הפסקנו לקבל הזמנות. במהלך החג, כמו שצפינו, לא היתה עבודה. ואז התפרצה הקורונה ומצאנו את עצמנו 4 חודשים בלי יכולת לייבא ולמעשה לעבוד בכלל.
בזמן הזה, ניסינו לפתח קשרים באירופה למוצרים חדשים, כדי להציל את העסק. 3 חודשים אחרי שהעסק קפא, נסעתי לטורקיה ומשם לסרביה לפגישות וחיפוש ספקים. הייתי חייב אלטרנטיבה לספקים הסינים שהיו בהסגר.
אחרי כמה פגישות מוצלחות בסרביה, רציתי להמשיך לחקור מדינות סמוכות, רק שאז, הודיעו על הגבלות תנועה חמורות ועל איסור לצאת מהבתים אחרי 20:00. יום אחרי ההכרזה קניתי כרטיס טיסה, אבל פתאום עצרו את הטיסות.

כולם בארץ אמרו לי לחזור מהר, אבל כבר היה מאוחר מידיי.
פניתי לשגרירות והתחלתי לברר איך אני יכול להיחלץ משם. והיה רק גבול אחד שיכולתי לעבור ברכב – גבול סרביה-רומניה. מצאתי בחור שהיה מוכן להסיע אותי לרומניה בנסיעה של 9 שעות, ו-5 דקות אחרי שסיכמנו הוא מתקשר אלי ואומר לי שהוא לא יוכל לעזור לי, כי עוד 7 שעות נסגר הגבול היבשתי. סיכמנו שיקח אותי עד לגבול ואני פשוט אחצה אותו עצמאית.

לא היה לי מושג איך, אבל מה זה משנה – רציתי הביתה.
הגענו לגבול, 5 דקות לפני שהוא נסגר. תפסתי מונית לאיזה עיר סמוכה ברומניה, וחיכיתי לרכבת שתיקח אותי לבוקרשט, משם הייתה לי טיסה לישראל. ואז הגיעה השיחה שחששתי ממנה, "מצטערים, הטיסה בוטלה". שוב! שכרתי דירה לשבועיים ברומניה ובזמן הזה רק ניסיתי להציל את העסק. הגעתי למסקנה שאני חייב הלוואה ולמזלי, אישרו לי אותה.
אחרי כמה ימים ברומניה התחלתי לראות שסין חוזרת לעבוד. מהר מאוד כאילו נפרץ הסכר ושטף של הזמנות התחיל להיכנס. כולם צריכים מסכות, נו מה?

בתקופת הקורונה, הדברים משתנים בקצב מטורף, דבר שמאוד לא אופייני לתחום הייבוא. בלי הגזמה, זה כמו רכבת הרים. סחורה עוברת בקלות ויום אחרי זה נתקעת. אתה מבטיח לאנשים, חותם על חוזים ארוכים יותר ליתר ביטחון והסחורה לא מגיעה. לקוחות מבטלים, אתה מחפש חלופות…בקיצור, עולם מטורף.
במקביל, מצאתי טיסה ברומניה, ולמרבה ההפתעה היא לא התבטלה. עד שלא התיישבתי במטוס לא האמנתי שאני בדרך חזרה לארץ. לבידוד של 14 יום, כמובן, שנגמרו ממש היום.
יצאתי רגע החוצה, לתל אביב היפה והשמשית. מי מאמין שבמזג אוויר כזה יש אנשים שסובלים? איזה אבסורד.

המסקנה שלי מהסיפור הזה? החיים הם אף פעם לא שחור ולבן. אנחנו חייבים להיות יצירתיים.

כשאין Resources, נותר רק להיות Resourceful.
תשמרו על עצמכם!

איך אפשר להשיג אותי?
במייל: liamrubin33@gmail.com
בפייסבוק :https://www.facebook.com/liamrubin33
באתר: alibaba-import.com

שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments