שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

Posted in:

עינת חלפון- יזמית, יועצת ומפתחת תוכן סביבתי

עינת חלפון

מכירים את התחושה הזו שאתם נמצאים במרוץ נגד הזמן, רודפים אחרי הזנב שלכם ופשוט לא מוצאים זמן לנשום? מצב כזה מאותת לפעמים על זמן לשינוי – וזה בדיוק מה שהבינה עינת חלפון, יזמית בנשמה, שנורת אזהרה אדומה גרמה לה לשנות כיוון ב־180 מעלות.

עינת הקימה את גננצ׳יק – ערכות גינון לילדים, ובמשך תקופה מכרה אותן 'מדלת אל דלת' וברשתות, שיווקה סדנאות, התרוצצה ולא ידעה רגע של מנוחה. "באותה תקופה החוק בארץ קבע שדמי הלידה לאישה עצמאית נקבעים לפי הכנסותיה בשלושת החודשים האחרונים, כמו אישה שכירה", היא מסבירה. "לכן העבדתי את עצמי למוות, סחבתי, מכרתי, הסתובבתי – והתוצאה הייתה שהבת הבכורה שלי נולדה לפני הזמן, בשבוע ה־32.
כעסתי מאוד על תחום המוצרים, על שוק הקמעונאות, ועל זה שסחבתי כל כך הרבה. הבנתי שבתור אימא אני לא יכולה להרשות לעצמי את ההתרוצצות הזאת. זה גרם לי לבחור בכיוון שאליו התחלתי לפנות עוד לפני הלידה – פיתוח תוכן. חתכתי מכל הרשתות, הפסקתי עם המכירות הישירות ועצרתי כמעט לגמרי את הסדנאות. הכיוון עכשיו הוא בעיקר ייעוץ סביבתי ופיתוח תוכן. המוצרים שמכרתי אז, לפני השינוי, עדיין נמכרים, אבל אני לא עובדת עם השוק הקמעונאי, כהחלטה. לא חוזרת לשם כל עוד התנאים נשארים כמו שהם. זה לא מכבד".

את השינוי שעשתה היא רואה היום כתהליך חשוב ש'בונה' את העצמאי לשנים קדימה. "העצמאות היא משהו שלוקח זמן", היא אומרת. "יש כל מיני מדרגות בדרך, לא של ימים וגם לא של חודשים – מדרגות של שנים. אם מישהו אוהב את מה שהוא עושה והוא מתמיד, בסוף הוא יצליח. זה פשוט עניין של התמדה. השינוי שלי הצליח כי פשוט ידעתי מה אני רוצה לעשות: לחנך לערכים.
וזאת ההזדמנות שלי לומר: שמירה על הסביבה היא בסופו של דבר עניין של בריאות הציבור. זה נתפס כמו תחום פנאי ולא יותר מזה, ששמור ל'מחבקי עצים', אבל זה לא נכון: זו בריאות הציבור, נקודה, ולכן זה משפיע על הכלכלה, על החברה. חשוב שכולנו נבין את זה".

ואם תרצו להכיר את עינת קצת יותר טוב ולקבל ממנה טיפים לעצמאות, כאן תוכלו לצפות בסרטון שהכנו ביחד עם קהילת עוברות ושוות- דברים שלמדתי בעסק ואני מעבירה הלאה

 

 

שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments