עכשיו, ואפילו יותר מתמיד, כדאי לבחון מחדש את ההוצאה על ביטוחים. ראשית, כי יש יותר זמן לעשות את זה ושנית, כי זאת הזמנות טובה להסתכל מחדש על הנתונים הביטוחיים שלנו וההוצאות שלנו בנושא. כמו כל הוצאה אחרת, ביטוח צריך להיות מתוכנן בהתאם לצרכים שלנו וגם הוא צריך להתחיל בתכנון.
כדי שתוכלו להתמצא יותר טוב בתחום שנחשב סבוך ומבלבל (לפעמים הוא אכן כך), הכנו מספר כללי זהב  שיעזרו לכם לבדוק את תיק הביטוח שלכם

מודעה לחשבונית ירוקהאפיינו צרכים
בשלב ראשון חשוב להגדיר מה הצרכים שלכם (או בשפה ביטוחית, התא הכלכלי) ואילו סיכונים רוצים לכסות. לדוגמה: רווק ללא ילדים ברוב המקרים לא זקוק לכיסויי למקרה מוות מהסיבה שאינו מפרנס אנשים נוספים. לעומת זאת, להורים לילדים קטנים יש מחויבות גדולה יותר ואחריות לעתידם. המטרה שלנו ברכישת ביטוח הוא מניעת פגיעה כלכלית במידה והרע מכל יקרה.
גורמים נוספים שיכולים להשפיע על ההחלטות הם הכנסה חודשית, עיסוק והסיכון שכרוך בו, תחביבים בעלי אופי אתגרי, חסכונות קיימים ונכסים נוספים.

אספו מידע
ישנם מספר כלים נוחים וזמינים שמאפשרים לבצע בדיקה בנוגע לקיים. משרד האוצר הקים את "הר הביטוח" בו ניתן לקבל מידע על פוליסות ביטוח ואת המסלקה הפנסיוניות שבה ניתן למצוא בעיקר את התוכניות הפנסיוניות שלכם.

קיבעו סדר עדיפויות
חובה – כיסוי ביטוחי שכל אחד חייב שיהיה לו, דוגמת כיסוי לתרופות מחוץ לסל ומחלות קשות, במסגרת ביטוח בריאות; או ביטוח חיים שמקנה סכום הוני חד פעמי במקרה מוות כהשלמה לקצבת שארים בקרן פנסיה.
חשוב  –  לכאן יכנסו הביטוחים החשובים, כגון כיסוי לניתוחים פרטיים במסגרת ביטוח בריאות פרטי או  כיסויים שחשוב שיהיו אבל שניתן גם לצמצם או להרחיב בהתאם לתקציב ולצורך.
כדאי – תוספת כיסויי לביטוח כאלו שמשדרגים את הכיסוי לכיסוי טוב יותר ומקלים על החיים כגון שרות אבחון מהיר בביטוח בריאות.

התייעצו עם איש מקצוע
בחרו איש מקצוע שאתם סומכים עליו שיסייע לכם לעשות סדר בסבך הביטוחים. חשוב לרכז את הטיפול אצל גורם אחד שיוכל לטפל בכם בעת צרה .

קבלו החלטות מושכלות
לאחר שתדעו את מצבכם הביטוחי ואת הצרכים שלכם, תוכלו להבין איך קניית ביטוח כזה משרתת את הצרכים שלכם ועל אילו סעיפים לא תתפשרו, ואילו תוכלו לבחון בכפוף לעלות שלהם. רכישת מזדמנות של ביטוח שמציעים בטלפון עלולה להוביל להוצאה מיותרת ולכפל ביטוח.

מעקב שוטף
החיים דינמיים ומשתנים כל הזמן , כך גם שוק הביטוח. מה שהיה נכון לפני שנה יכול להיות שכבר לא רלוונטי היום. חשוב לעדכן את תיק הביטוח אחת לתקופה בעיקר כאשר קורים שינויים בחיים כגון שינוי במצב המשפחתי, החלפת מקום עבודה, שינוי סטאטוס משכיר לעצמאי או להפך וכו'. בקשו פגישת שרות עם הסוכן שלכם לפחות אחת לשנה.

וכמה מילים על ביטוח העסק – גם כשמדובר על ביטוח העסק, חשוב לבחון את הסיכונים שלהם העסק חשוף ולהתאים את הכיסוי הביטוחי.
ממש כאן תוכלו ללמוד על הדברים שחשוב לשים אליהם לב כשמגיעים לבחירת ביטוחים.

 


על הכותב:
דובי שמחי , סוכן ביטוח מומחה לניהול סיכונים.
בעלים של סוכנות המתמחה בתכנון וליווי לחברות, עצמאיים ולקוחות פרטיים.
מיילdubi@eshkol-ins.co.il
נייד: 0546444752

 

שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments