שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

Posted in:

רחלי יצחק- בעלת משרד לאדריכלות

רחלי יצחק

אנחנו מדברים הרבה על הגשמת חלומות גדולים ועל הרדיפה אחריהם – ומה עם מי שהניחו את החלום בצד וחזרו אליו רק אחרי שנים? זה בדיוק הסיפור של רחלי, שלמדה אדריכלות לפני שהתחתנה, הפסיקה, החלה הכול כמעט מחדש אחרי כמה שנים, והיום היא עומדת בראש משרד מצליח, ופשוט חיה את החלום שהגשימה לעצמה.

"החיים גלגלו אותי לעבוד בעבודה אדמיניסטרטיבית, שבאיזשהו שלב כבר הקאתי אותה", היא מספרת על השתלשלות העניינים. "אימא שלי, שניהלה גן פרטי, הציעה לי להצטרף אליה כדי שבעתיד אמלא את מקומה – אבל כבר אחרי שנה הבנתי שזה לא מה שאני רוצה לעשות.
בעלי זיהה את זה. הייתי מגיעה עייפה, מותשת, טרודה במחשבות. הוא אמר לי – 'יש לך חלום שאת לא מפסיקה לדבר עליו. לכי ללמוד שוב'. לא ידעתי שזה אפשרי, שיש אופציה ללימודי ערב. האפשרות לחזור ללימודים נראתה לי כמו משהו שפשוט אי־אפשר לעשות. בעלי החליט לקחת את היוזמה לידיים, עשה את הבדיקות בעצמו ויום אחד הודיע לי שיש לי למחרת פגישה עם מנהלת מכללה בכפר סבא ועם ראש החוג לאדריכלות. ככה, מהיום להיום.
אני זוכרת שהוא אמר לי לקחת איתי את פנקס הצ'קים, ואני לא חשבתי שיש סיבה הגיונית לעשות את זה. כשהגעתי לפגישה, ואני זוכרת את זה עד היום, ראש החוג הודיע לי: 'חדדי את העפרונות, את מתחילה לשרטט מחר'. יום אחר כך החלו הלימודים. בכל יום הלכתי ללימודי ערב, כמו גדולה, אחרי שעבדתי במשרה מלאה בגן".
איך זה קרה? 'כוח מסתורי', הניע את רחלי מהרגע שבו הודיעו לה שהתקבלה. "מה שהוביל אותי זה הפחד שההזדמנות הזאת תתפספס שוב. אחי אמר לי, כשסיפרתי לו שאני חוזרת ללמוד: 'תיזהרי לא לסיים את זה גם הפעם'. זה משפט שליווה אותי לכל אורך התואר.
עשיתי את הכול בכל הכוח, וכבר בשנה הראשונה ללימודים תכננתי את הפרויקט הראשון שלי. קפצתי למים, לא חיכיתי. סיימתי בהצטיינות, ובתוך שלושה חודשים סיימתי את פרויקט הגמר. באותם ימים הייתה מסיבת בר המצווה של הבן שלי – אין לי מושג מה היה שם. הגעתי כאורחת. הכול כדי לא לפספס את זה".

"כשהתחלתי לעבוד כאדריכלית, הייתי המומה. הייתי בשוק שזה קרה, שאני שם, שאני חיה את החלום שלי, שיש לי משרד משלי. אמרו לי שאי־אפשר היה לפספס את התשוקה, את הברק בעיניים.
גם היום, עם כל פרויקט חדש שמתחיל, התשוקה הזו קיימת, כי כל פרויקט הוא הגשמת חלום. נכון, תמיד יש בי צער על השנים שהפסדתי, אבל הידיעה שאולי היום אני מגיעה לזה ממקום אחר מנחמת אותי. אין ספק: הייתי עושה את הכול בדיוק אותו דבר".

ואם תרצו להכיר את רחלי קצת יותר טוב ולקבל ממנה טיפים לעצמאות, כאן תוכלו לצפות בסרטון שהכנו ביחד עם קהילת עוברות ושוות- דברים שלמדתי בעסק ואני מעבירה הלאה

 

שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

2 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
תמר
4 בנובמבר 2020 8:26

רחלי את מעוררת השראה
התפעלתי
אני קצת באותה סירה… ועם 6 ילדים למדתי , והשביעי נולד בחודש האחרון של הלימודים…
כיום גם אני בעלת משרד אדריכלות
וכל כך הזדהתי עם כל מילה שאמרת.
בהצלחה רבה. תמשיכי!!
סובבתי את הדף 🙂

רחלי
5 בנובמבר 2020 9:50
הגיבו אל  תמר

תודה רבה תמר. סיבוב הדף הוא מסר שאני מביאה כמעט לכל תחום בחיי. הוא מחולל מפלאות. בהצלחה גם לך 🙂