שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

Posted in:

מורן שטיאסני שמש- יזמת Beachub

מורן שטיאסני שמש

לכולנו יש יעד נכסף שאליו אנחנו שואפים להגיע. כבר בגיל קטן מגיעים החלומות הגדולים – להיות אסטרונאוטים או כותבים מדופלמים – וכשאנחנו מתבגרים הם לא נעלמים, רק מחליפים צורה ותוכן. החלומות האלה מניעים אותנו קדימה, בדרך כלל, אבל מה קורה כשמתברר שהם מתאימים פחות למי שאנחנו ולמה שאנחנו? גם כאן נדרש שינוי.

את זה הבינה היטב מורן, שבמשך שנים חלמה להיות נוודית דיגיטלית – אשת טכנולוגיה שמטיילת בעולם ומתפרנסת מפרויקטים שונים, לפי בחירתה – אבל בשלב מסוים הפנימה שהעיסוק המדהים הזה פשוט לא מתאים לה ולחיים שעיצבה לעצמה. זה היה הרגע שבו החליטה לשנות את התפיסה שלה, וגם את הכיוון שבו הלכה.
"אנחנו כל הזמן עוברים שינויים, והשינוי שלי היה ביכולת להוריד רגל מהגז, להתבונן סביבי, להבין עם מה אני יכולה לעבוד ועם מה אפשר להתחיל לצאת לדרך", היא מספרת מורן. "סגנון חיים של נוודים דיגיטליים הוא חלום משותף להרבה מאוד אנשים, אבל לפעמים הוא לא באמת הולם את סיטואציית החיים שלנו. רבים רוצים את זה, אבל לכמה מהם זה באמת מתאים? אנחנו לפעמים מסתכלים על אחרים או על מה שמקובל בתרבות שלנו, ועל סמך זה מבססים את החלומות שלנו. ברגע שאנחנו לומדים לנתק את עצמנו מההשפעות החברתיות האלה, אנחנו מצליחים לדייק את עצמנו יותר.
לכוון גבוה ולהסתכל קדימה זה נהדר, אבל לפעמים צריך משהו שיְיַצר מיקוד לאיזשהו חזון גדול, וזה מה שעשיתי, בעצם: עשיתי 'זום אִין' כדי אחר כך לחזור ל'זום אאוט' הגדול. בעצם, אפשר להגיד שחפרתי פנימה כדי לאפשר לעצמי להבין לאיפה אני רוצה להגיע".

ממש עכשיו חוגגת מורן שנה לעסק החדש שלה, מרחב עבודה משותף על הים בכפר הדייגים ג'יסר א זרקא, שפועל כשותפות – עוד אבן דרך נוספת בעיניה. "יש קסם מסוים ביכולת לזהות סיטואציות, בהפקת המיטב מהן ובדיוק שלהן. השינוי שעברתי היה אדפטציה שעשיתי תוך כדי כיוון למטרה.
אני טיפוס שאפתני מאוד, אז כיוונתי רחוק וגדול, ומוגזם אולי – ותוך כדי תנועה התאכזבתי, וגם נכשלתי… זה היה תהליך של כמה שנים, לא משהו שקרה בן לילה, שבמהלכו הגדרתי לעצמי מטרה גדולה ולמדתי לאט־לאט לפרק אותה בהתאם לנסיבות. אני מרוצה מאוד מההישג, וחושבת שאם לא הייתי משחררת את המטרה הגדולה, לא הייתי מוצאת סיפוק במה שיצרתי".

ואם תרצו להכיר את מורן קצת יותר טוב ולקבל ממנה טיפים לעצמאות, כאן תוכלו לצפות בסרטון שהכנו ביחד עם קהילת עוברות ושוות- דברים שלמדתי בעסק ואני מעבירה הלאה

 

 

שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments