שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

Posted in:

אורלי רובין- יועצת כלכלית

אורלי רובין

כל שכיר מכיר טוב מאוד את היום הזה בחודש – היום שבו הוא מקבל לידיו מסמך שרוב מה שמופיע בו בכלל לא ברור לו: תלוש השכר. בדרך הזו הוא מתנהל במשך חודשים, אפילו שנים, מודע חלקית (במקרה הטוב…) למה שקורה בקרן ההשתלמות שלו, אם יש אחת כזו, בקרן הפנסיה שלו ובקופת הגמל. לא נעים להגיד, אבל רובנו 'מתעוררים' מאוחר מדי ומגלים מה באמת יש שם – רק שנייה לפני היציאה לגמלאות.

אצל אורלי ההתעוררות הזו הגיעה מוקדם הרבה יותר: כשהייתה בתהליך גירושין היא תפסה את עצמה, הלכה לייעוץ כלכלי והבינה שמחכה לה בפנסיה תמונה די מדכאת. היא הבינה שמשהו חייב להשתנות, ויישמה את ההחלטה הזו במהירות.
"כשראיתי את המספרים ההם, אצל היועצת הכלכלית, שחור על גבי לבן, ותרגמתי את זה למשמעות בחיים האמיתיים, הבנתי מה זה אומר: להיות תלויה במישהו אחר או במשהו אחר – ולא אהבתי את התחושה הזאת. הבנתי שאני חייבת לשנות".

השינוי שעשתה התחיל בלקיחת שליטה על המצב הפיננסי, והמשיך להסבת מקצוע: מי שהייתה שכירה בכירה בקרנות השקעה בנדל"ן הרבה שנים הפכה לעצמאית, ובאחד התחומים הכי מאתגרים שיש, עולם השקעות הנדל"ן.
"מכיוון שהפנסיות, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות, שבהן התחלתי להתעניין פתאום, מושקעות בשוק ההון – פזלתי לכיוון שוק הנדל"ן, גם כדי לייצר את הפיזור החשוב בתיק ההשקעות, שכולם ממליצים עליו. אבל היה יותר מזה: יש משהו בעולם הנדל"ן שאני מאוד אוהבת. הוא מוחשי, ראשוני, נותן לי תחושה של עוגן ותחושת ביטחון.

כשאני מסתכלת היום על מה שעברתי, אני יכולה להגיד שקרה לי שינוי אישי שהוביל לשינוי המקצועי. בעבר למדתי מנהל עסקים, עבדתי בפיתוח עסקי בחברות רב־לאומיות – וזו הייתה נקודת ההתחלה. את הייעוץ הכלכלי למדתי תקופה ארוכה, ואת הנדל"ן למדתי כמשקיעה ואח"כ כמייסדת ומנכלית קרן השקעות בנדל"ן– ואני משלבת ביניהם".

ואפרופו התבוננות אחורה, לאורלי ברור שהשינוי שעשתה היה צריך לקרות. רק המועד היה משתנה: "זה נשמע אולי כמו קלישאה, אבל אם הייתי יודעת אז את מה שלמדתי בעשור האחרון, הייתי מתחילה עם הכול בגיל מוקדם הרבה יותר. אני מרוצה מאוד מהצעדים שעשיתי, עשיתי אותם בלב שלם".

ואם תרצו להכיר את אורלי קצת יותר טוב ולקבל ממנה טיפים לעצמאות, כאן תוכלו לצפות בסרטון שהכנו ביחד עם קהילת עוברות ושוות- דברים שלמדתי בעסק ואני מעבירה הלאה

 

שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments