שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

Posted in:

רחלי אדרי- קונדיטורית ומנחת סדנאות

רחלי אדרי

צליאק. רגישות לגלוטן. רגישות ללקטוז.
אנחנו מניחים ששמעתם על המושגים האלה, אבל לפני 15 שנים העולם היה אחר: מי בכלל דיבר על רגישויות ואלרגיות לאוכל באופן גלוי, ואיפה אפשר היה למצוא קונדיטוריה שחושבת על הכנת מוצרים כאלו לאותה אוכלוסייה רגישה?

אל המציאות הזו נכנסה רחלי, בלית ברירה, כשגילתה שבנה הבכור אלרגי לחלב ברמה מסכנת חיים. היא שינתה לגמרי את העיסוק שלה, ובהמשך גם את התפריט ואת המרכיבים שבהם השתמשה בבית, והבינה שמדובר רק בתחילת הדרך – כי גם סביבת הגן והאירועים החברתיים מחכים מעבר לפינה. כשכבר הצליחה להבין מי נגד מי, גילתה כי בתה צליאקית. המסקנה הייתה ברורה: צריך לבצע שינוי גדול עוד יותר. שינוי עצום.
"כשהתחלתי לא היה לי שום מושג בתחום", היא מספרת. "אפיתי כתחביב, אבל זה לא היה משהו שעסקתי בו. זו הייתה תקופה שבה עבדתי 12 שעות ביום בשיווק ובמכירות – מי בכלל חשב להגיע לדברים לכיוון הזה. אבל כשהבנתי את המצב הלכתי ללמוד על רגישות לחלב, פשוט כדי לעשות לבן שלי עוגות יפות – ולאט־לאט זה התפתח.
כשהבת הקטנה שלי אובחנה כצליאקית, זה היה שוק. חשבתי לעצמי, 'מה אני עושה עכשיו?' הרי כבר שיניתי את החיים שלי פעם אחת. אחרי כמה זמן פשוט התעשַתי, והיה לי ברור שזה השלב הבא: ללמוד אפייה ללא גלוטן".

אחרי שצברה ניסיון אדיר, רחלי יודעת שהיא מספקת מענה לילדים ולמשפחות שעד היום נותרו אובדי עצות – אבל לא מסכימה עם ההגדרה 'מומחית לאלרגיות'. "אני מתמחה באפייה ללא אלרגנים. אני יודעת איך להתעסק עם אלרגיות מזון מהבסיס, להציע תחליפים, לשמור על סטריליות מפני אלרגן מסוים. אני כמובן יודעת הרבה דברים שרופאים יודעים, אבל מומחית לאלרגיות – עדיין לא…
אני ממש משתדלת לא לסרב לשום בקשה של הורים, כי אני מבינה את הרצון למלא איזשהו חסר, גם להורים וגם לילדים. אני עצמי הייתי עושה לשני הילדים הגדולים שלי ימי הולדת הכי משוגעים שיש, רק כדי שכולם יראו שאפשר להכין הכול. הייתי מכינה כיבוד כמו של חתונה, משתגעת ברמות הכי גבוהות רק כדי שכולם יראו שזה אפשרי, והילדים שלי ייהנו מימי ההולדת הכי טובים שיש".

היום היא מציעה סדנאות, הפעלות לימי הולדת, עוגות מכל הסוגים המותאמות לכל סוגי אלרגיות המזון בהתאמה אישית – ולא שוכחת את הדרך שעברה: "הדברים התקדמו מאוד בשנים האחרונות, וזה לא בקלות. לפני ארבע שנים נכנס החוק שאומר שאסור להכניס אלרגנים לכיתות הרלוונטיות, ויש חוזר מנכ"ל בנושא – זה הדבר הכי גדול שקרה. לראות שלט בכניסה לגן או לבית הספר שקובע שאסור להכניס מוצרים מסוימים, זה לא משהו שבא בקלות. זה שנים על גבי שנים של מלחמות בלתי פוסקות, בכל תחילת שנה".

ואם תרצו להכיר את רחלי קצת יותר טוב ולקבל ממנה טיפים לעצמאות, כאן תוכלו לצפות בסרטון שהכנו ביחד עם קהילת עוברות ושוות- דברים שלמדתי בעסק ואני מעבירה הלאה

 

שתף, , גוגל פלוס, פינטרסט,

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments